Eren Erdem kimdir? kaç yaşında, nereli?

Eren Erdem kimdir? 14 Ağustos 1986 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen yazar Eren Erdem, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eren Erdem kimdir? kaç yaşında, nereli?

Eren Erdem kimdir? 14 Ağustos 1986 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen yazar Eren Erdem, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da yaptı.

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Eren Erdem hakkında araştırmalar yapılıyor. Eren Erdem biyografisi, Eren Erdem kaç yaşında, nereli?

Eren Erdem kimdir?

14 Ağustos 1986 senesinde dünyaya gelen yazar Eren Erdem, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da yaptı.

Küçük yaşlarda çeşitli kurumlarda Kur’an üzerine dersler aldı. Üniversite eğitimini, dönemin politik koşulları içinde yarıda bırakmak zorunda kaldı ve Kur’an odaklı İslam düşüncesi üzerine çalışmalar yapmaya başladı.

Türkiye’de geleneksel İslam anlayışına itiraz temelinde şekillenen “hanif müslümanlık” hareketinin öncülerinden Eren Erdem, 2000’li yılların hemen başında kurulan “haniflik” düşüncesini esas alan platformlarda öncü görevler aldı.

--------------------------------------

Eren Erdem Kitapları

Şimdiye kadar, “Gayya Karanlığından Kur’an Aydınlığına(2009), Abdestli Kapitalizm (2010), Nurjuvazi (2011), Şeytan Evliyaları(2011), Selman-ı Pak(2012), İslam ve Kapitalizm(2012), Riya Tabirleri(2012), Devrim Ayetleri(2013) adlı 8 kitap yazdı.” Bir çok kitabı büyük ilgi gördü ve çok satanlar listesine girdi.

Halen Ezber Bozanlar adında bir televizyon programı yapmakta olan yazar, bağımsız yazarlığını sürdürmektedir. Türk siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde CHP milletvekili olarak meclise girdi.

Eren Erdem kimdir

Silahlı terör örgütüne yardım’, ‘gizli tanığı deşifre etmek’, ‘soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek’ iddialarıyla 28 Haziran 2018 tarihinde gözaltına alınmıştır.

YORUM YAP