Ece Erken Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ece Erken Kimdir?

Ece Erken, Kimdir? 11 Mayıs 1978 tarihinde Çorlu doğumludur. Aslen Samsun’ludur. Babası subay olduğundan tayinlerden dolayı Ağrı, Ankara, Kıbrıs gibi çeşitli yerlerde yaşadı. Liseyi İstanbul Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinde bitirdi. Babasıyla annesi ayrıldı; Ece Erken, annesiyle Beşiktaş’da Polat Residence’da yaşıyor. Bir abisi var.

Sunuculuk kariyerine 12 yaşında, Kıbrıs’ta Bayrak Radyo Televizyonunda başladı. Sonra sırasıyla; Ankara’da Radyo Vizyon’da ve Radyo Genç’te çalıştı. Ardından İstanbul’a geldi ve Kral TV’de işe başladı. Kral TV’den sonra ise, Metropol FM, Alem FM, Show Radyo ve son olarak Radyo Viva’da çalıştı. Ece Erken Kimdir?

Televizyonculuk kariyerine ilk Star Tv’de başladı. Daha sonra, Kanal 6, Number One TV, Genç TV’de çalıştı. 4 yıl Show TV’de program yaptı. Kanal 1′de sunuculuk yaptı. ATV’de “Mavi Şeker” adlı programın sunuculuğunu yaptı. ATV’de Enbe Orkestrası ile birlikte “Enbeyaz Geceler” adlı programın sunuculuğunu yaptı. FOX TV’de “Aç Aç Kazan” adlı programı sundu. 2011 yılında ise Kanaltürk ‘te Davut Güloğlu ile “Hayata Gülerken” adlı eğlence programını sundu. Beyaz TV’de yayınlanan “Tatlım Benim” adlı programı sundu.

--------------------------------------

Ece Erken Kimdir?

2000 yılında TGRT kanalında oynayan “Nilgün” dizisinde başrolde oynadı. “Lise Defteri “adlı dizide Nil rolünde oynadı. Ece Erken, 2012 yılında Ortadoğu’nun en önemli kahve markalarından “Mahmood Coffee”nin yeni reklam yüzü oldu. Ece Erken, 1 Eylül 2008′ tarihinde Tuncer Öztarhan’la evlendi. 2009’da boşandılar. 24 Haziran 2014 tarihinde Serkan Uçar ile İzmir’de evlendi. 7 Nisan 2015’te Eymen isminde bir oğlu oldu. 22 Ekim 2015 tarihinde boşandı.

Filmografisi

Televizyon

1999 -Nilgün -Nilgün -Başrol Oyuncusu
2002 -Aşk ve Gurur -Ahu -Başrol Oyuncusu
2003 -Lise Defteri -Nil -Başrol Oyuncusu

Ece Erken Biyografisi, Ece Erken nereli? Sunucu Ece Erken kaç yaşında? Ece Erken oynadığı diziler

YORUM YAP