Derya Uluğ kimdir? Derya Uluğ kaç yaşında?

Derya Uluğ 21 Şubat 1986 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren müziğe olan ilgisini Lisans eğitimini Müzik Öğretmenliği bölümünü bitiren Uluğ Haliç Üniversitesi devlet konservatuvarında yüksek lisans yapmıştır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Derya Uluğ kimdir? Derya Uluğ kaç yaşında?

Derya Uluğ Kimdir? 21 Şubat 1986 yılı İzmir doğumludur. Babası tekstilci annesi ise ev hanımıdır. Derya Uluğ’nun üç kardeşi bulunmaktadır. Kariyerine ilk olarak 8 yaşındayken ses yarışmasıyla başlayan Derya Uluğ nota ve nazariyat eğitimi görmüştür.

Derya Uluğ Biyografisi, Derya Uluğ nereli? Şarkıcı Derya Uluğ kaç yaşında?

Muğla Üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünü bitiren Uluğ Haliç Üniversitesi devlet konservatuvarında yüksek lisans yapmıştır.

Derya Uluğ Kimdir?

3 yıl boyunca Ebru Gündeş’in vokalistliğini yapan Derya Uluğ ardından kendi albümünü çıkarmak için usta sanatçı ile yollarını ayırmıştır.

Derya Uluğ nasıl ünlü oldu?

Yaz mevsimine damgasını vuran ve en çok dinlenen şarkı olan Okyanus şarkısını seslendiren Derya Uluğ müzik piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır. 1,66 boyunda, 53 kiloda olan güzel şarkıcı yeni albüm çalışmalarına başlamıştır.

Tüm okul hayatı boyunca müzik dişında tiyatro , spor , dans gösterilerinde boy gösterdi. Okulda üst düzey faal bir öğrenciydi ve okulu 3. olarak bitirmiştir.

Derya Uluğ ne mezunu

Muğla Üniversitesi’nde müzik öğretmenliğinden keman bölümünden mezun olan İzmirli şarkıcı, Haliç Üniversitesi devlet konservatuvarında İlk dönem Alaaddin Yavaşça’dan türk müziği eğitimi aldı 2. Dönem opera ve konser şarkıcılığı bölümüne geçiş yaparak yüksek lisansını tamamladı.

--------------------------------------

2.single çalışması Canavar’da söz müzik Asil Gök ve Derya Uluğ’a aittir. Bu şarkının aranjesinde Ozan Çolakoğlu imzası bulunmaktadır.

Derya Uluğ, 13 Kasım 2016’da düzenlenen 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri‘nde “En İyi Çıkış Yapan Solist” ödülünü kazanmıştır. Ödülünü Ebru Gündeş’in elinden alması Türk Pop Müzik tarihine en duygusal anlardan birisi olarak geçmiştir

Sanatçı halen 2 şarkısında da telifmetre listesinde en uzun hafta 1 numara kalarak tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Haftanın en az 4-5 günü sahnede kalarak kendi rekorunu kırmaya devam ediyor.

Şarkıcı olmasaydınız ne olurdunuz sorusuna futbolcu olurdum diyerek tüm futbolseverlerin hayranlığını kazanan Derya Uluğ , koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Halen Türkiye ‘deki tüm önemli Lise ve Üniversiteler en iyi çıkış yapan, en iyi pop kadın şarkıcısı ve en iyi şarkı ödüllerini Derya Uluğ ve şarkıları Okyanus ile Canavar’a vermeye devam etmektedir.

Sahneden boş kalan vakitlerinde en çok sevdiği şey radyo programlarına katılmak, spor yapmak ve yeni çıkan albümlerin hepsini takip etmektir. Şu an 3. single çalışması için hazırlıklarına başlamıştır. Ayrıca bir çok ünlü ismin yeni albümlerine Asil Gök ile ortak şarkılar yaparak söz yazarı ve besteci kimliğini de ön plana çıkarmıştır.

YORUM YAP