Deniz Baysal Yurtcu Kimdir?

Deniz Baysal kimdir? hayatı merak konusu. Deniz Baysal Yurtçu biyografisi, Nerede doğdu, kaç yaşında, oynadığı diziler ve filmler…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Deniz Baysal Yurtcu Kimdir?

Deniz Baysal Yurtcu Kimdir? 5 Nisan 1991 tarihinde İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezundur. İzmir Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda oyunculuğa başlayan Baysal, çeşitli reklam filmlerinde oynadı.

İlköğrenimini Karşıyaka İlköğretim Okulunda tamamladı. Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesinden mezun oldu. 10 yıl boyunca Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda görev aldı. Hâlen Celal Bayar Üniversitesinde uluslararası ticaret okumaktadır.

Kameralar karşısına ilk kez Bitmeyen Şarkı dizisi ile geçen Deniz Baysal Yurtçu; Derin Sular, Kaçak Gelinler, Rüzgarın Kalbi, Fazilet Hanım ve Kızları, Söz ve 7. Koğuştaki Mucize gibi yapımlarda rol almıştır.

Deniz Baysal Yurtcu Kimdir?

Deniz Baysal Yurtcu Kimdir

İlk olarak “Derin Sular”, Bitmeyen Şarkı, “Babalar ve Evlatlar” gibi bazı dizilerde roller aldı. “Aşk Ekmek Hayaller” adlı dizide canlandırdığı Karaca Yılmaz rolü ile tanınmaya başladı. 2014 yaz ayında başlayan “Kaçak Gelinler” adlı dizide canlandırdığı Kainat Gencer karakteri ile geniş bir hayran kitlesi kazandı. Show TV’de başlayan “Beyaz Yalan” adlı dizide birbirine sadece yüz olarak benzeyen, karakterleri ve yaşamları tamamen farklı Alara Korel ve Melek Yılmaz adlı iki genç kızı canlandırmıştır. 2017-2018 yılları arasında Yapımı Avşar Yapım olan “Fazilet Hanım ve Kızları” dizisinde başrol karakteri olan Hazan Çamkıran’ı canlandırdı. Söz dizisinde başrol Savcı Derya Duman karakterini oynadı. Günümüzde ise, TRT 1’de yayımlanan “Teşkilat” dizisinde Zehra Balaban karakterini canlandırmaktadır.

--------------------------------------

DENİZ BAYSAL YURTÇU KİMİNLE EVLİ? 

Deniz Baysal Yurtçu’nun, Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile yaklaşık 3 yıl süren bir ilişkisi vardı. Çift, 2019 yılında Çeşme’de dostları ve ailesinin katıldığı bir düğünle dünya evine girdi.

Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Hizmetçiler dizisinde Ela karakterine hayat veren Deniz Baysal Yurtçu, 1.72 metre boyunda, 55 kilo ve Koç burcudur.

Deniz Baysal Yurtçu’nun rol aldığı diziler ve filmler:

2021- Teşkilat -Zehra Balaban -Bașrol oyuncusu
2020 – Hizmetçiler (Ela) (TV Dizisi)
2019 – 7. Koğuştaki Mucize (Mine) (Sinema Filmi)
2018-2019 – Söz (Derya) (TV Dizisi)
2017-2018 – Fazilet Hanım ve Kızları (Hazan) (TV Dizisi)
2016-2017 – Rüzgarın Kalbi (Zeynep) (TV Dizisi)
2016 – Sol Şerit (Sinema Filmi)
2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Tümay) (TV Dizisi)
2015 – Beyaz Yalan (Alara/Melek) (TV Dizisi)
2015 – Can Bedenden Çıkmayınca (Eylem) (TV Dizisi)
2014 – Kaçak Gelinler (Kainat) (TV Dizisi)
2012 – Kayıp Şehir (Şehnaz) (TV Dizis)
2012 – Babalar ve Evlatlar (TV Dizisi)
2013 – Aşk Ekmek Hayaller (Karaca) (TV Dizisi)
2011 – Derin Sular (Nisan) (TV Dizisi)
2011 – Bitmeyen Şarkı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

Deniz Baysal Yurtcu biyografisi, aslen nereli, evli mi? Deniz Baysal kaç yaşında?

YORUM YAP