Defne Samyeli Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Defne Samyeli Kimdir?

Defne Samyeli Kimdir? 17 Mart 1972 İstanbul doğumlu Türk haber sunucusu, köşe yazarı, program sunucusu ve oyuncudur. Aslen Malatya’lı bir ailenin ikinci kızı olarak dünyaya geldi. 1991 yılında katıldığı güzellik yarışmasında üçüncü oldu.

Daha sonra haberciliğe başlayan ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Samyeli, Tuncay Özkan yönetimindeki Kanal D ana haber bülteninde haber sunuculuğu yapmıştır.

Samyeli, Kanal D ana haber bülteninde farklı haber sunuş tarzıyla uluslararası 2 ödüle layık görülmüştür. Samyeli, Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı, ardından Show TV ana haber editörlüğü, sunuculuğu ve Güneş Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. 2010 Mayıs ayından itibaren bir süre atv’de yayınlanan “Defne Her şey Bambaşka” isimli programı sunmuştur. Milliyet Gazetesi’nde röportajlar gerçekleştirerek köşe yazarlığı yapan Defne Samyeli gazete ile 03 Ocak 2015’te yollarını ayırmıştır. Samyeli’nin 4 Temmuz 1994 tarihli “Tek Başına” isimli bir albümü de bulunmaktadır.

--------------------------------------

Defne Samyeli Kimdir?

Defne Samyeli 2000 yılında rahim kanserine yakalandı ve Amerika’da tedavi gördü. Amerika dönüşü Eylül 2000’de Kanal D’deki işine geri döndü. 2002 yılının Temmuz ayında ise Show TV’ye transfer oldu. 2008 yılında Ali Kırca ekibiyle beraber Show TV’ye geçince işsiz kaldı.

Defne Samyeli Kimdir

2009 yılında Güneş gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı sırada Emine Erdoğan ve Nimet Baş ile yaptığı Katar gezisi sonrasında “Emine Hanım bize annelik yaptı” temalı yazılar yazdı. 2010 Mayıs ayından ATV’de yayınlanan “Defne Her şey Bambaşka” isimli programı sunmaya başladı. A Haber’de A3 haber kuşağını sundu.

Defne Samyeli Dizileri

2013: Babam Sınıfta Kaldı (Çiğdem) (Fox TV)
2015-2016: Kurtlar Vadisi Pusu (Asya/Zeynep) (Kanal D)
2018: İstanbullu Gelin (Star TV)
2020: Hekimoğlu (Kanal D)
2020-2021: Sol Yanım (Asena) (Star TV)

Defne Samyeli Biyografisi, Defne Samyeli nereli? Defne Samyeli hangi dizilerde oynadı? Defne Samyeli kaç yaşında?

YORUM YAP