Charlotte Casiraghi Kimdir? Monaco Prensesi

Monako Prensesi Grace Kelly’nin torunu kimdir? Charlotte Casiraghi Kimdir? 3 Ağustos 1986 Monaco doğumludur. Monégasque modeli, sosyetik, yazar, editör, binicilik, gazeteci, film yapımcısı ve yardımseverdir

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Charlotte Casiraghi Kimdir? Monaco Prensesi

Charlotte Casiraghi Kimdir? 3 Ağustos 1986 Monaco doğumludur. Monégasque modeli, sosyetik, yazar, editör, binicilik, gazeteci, film yapımcısı ve yardımseverdir.

Hannover Prensesi Caroline ile İtalyan sanayici Stefano Casiraghi’nin ikinci çocuğu ve tek kızıdır. Monako tahtında onbirinci sırada . Anne tarafından dedesi Rainier III, Monaco Prensi ve Amerikalı aktris Grace Kelly idi . Adını anne tarafından büyük büyükannesi olan Valentinois Düşesi Prenses Charlotte’dan almıştır.

Monaco Prensesi Charlotte Kimdir?

Charlotte Casiraghi, 3 Ağustos 1986’da Monaco, La Colle’deki Princess Grace Hastane Merkezinde Hannover Prensesi Caroline ve Stefano Casiraghi’nin çocuğu olarak dünyaya geldi . İki erkek kardeşi var: Andrea (d. 1984) ve Pierre (d. 1987). O dört yaşındayken babası bir tekne kazasında öldü. Ölümünden sonra, Prenses Caroline aileyi Saint-Rémy-de-Provence’ın Midi köyüne taşıdı. Fransa’da, basına maruz kalmalarını en aza indirmek amacıyla.

Ocak 1999’da Charlotte, annesi Hanover Prensi Ernst August ile evlendiğinde bir üvey baba ve iki üvey erkek kardeş ( Hanover Prensi Ernst ve Hanover Prensi Christian ) kazandı . Altı ay sonra, Casiraghi’nin üvey kız kardeşi Hanover Prensesi Alexandra , Avusturya’nın Vöcklabruck kentinde bir klinikte doğdu . Casiraghi, kız kardeşinin vaftiz annelerinden biridir.  Aile daha sonra Paris’in banliyösü Fontainebleau’ya taşındı .

Charlotte Casiraghi Kimdir?

2001’den 2004’e kadar, Marcel Rozier’in Marionnaud Takımı’nın bir üyesi olarak Casiraghi, bir dizi Junior ve Amatör sınıf atlama yarışmasına katıldı. Oğlu Thierry Rozier tarafından eğitildi .

Casiraghi, iki yaşından altı yaşına kadar Monaco’daki François d’Assise Nicolas Barré Katolik okullarının bir parçası olan Les Dames de Saint Maur’a katıldı.  Altı yaşında, Saint-Rémy-de-Provence’daki École de la République’e (devlet okul sistemi) geçti . 2000’den 2004’e kadar Fontainebleau’daki Lycée François-Couperin’e katıldı .

Charlotte Casiraghi Kimdir? Monaco Prensesi

Charlotte Casiraghi Kimdir? Monaco Prensesi

Temmuz 2004’teki bakalorya sınavında “mükemmel” (Fransızca: très bien , mümkün olan en yüksek) notu aldı . Lisansını geçtikten sonra , St-Germain- des’deki Lycée Fénelon’da hypokhâgne ve khâgne kursuna kaydoldu. -Près , Paris, École normale supérieure’ye (Paris) girme umuduyla .  Haziran 2006’da ENS yazılı giriş sınavına girdi, ancak sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesini yapamadı.

2007’de Casiraghi , Paris IV: Paris-Sorbonne Üniversitesi’nden Felsefe Lisansı ( BA ) kazandı ;  Casiraghi, önce Paris’teki Robert Laffont’un  yayınevinde ve daha sonra Ekim 2007’den itibaren Londra Independent gazetesinin Sunday dergisi ekinde olmak üzere iki staj yaptı.  2018’de Casiraghi, Billionaire dergisinden Clara Le Fort’a şunları söyledi : ” Sciences Po Doktora Okulu’ndayken felsefe okumaya devam ettim .”

--------------------------------------

Moda ve modelleme

2010 yılında Casiraghi, Gucci’nin binicilik koleksiyonlarının resmi elçisi oldu . 2014 yılında Gucci Cosmetics’in yüzü oldu .  Casiraghi, Yves Saint Laurent’in Sonbahar 2018 koleksiyonu kampanyası için modellik yaptı ve ona #YSL15 hashtag’ini verdi.  Casiraghi, kampanyanın yüzü olarak David Sims tarafından fotoğraflandı .

Casiraghi, System dergisinin sekizinci sayısında Collier Schorr’un objektifi için modellik yaptı . Akışkan bir cinsiyet çerçevesinde, Casiraghi, Gucci erkek giyim serisinden giysiler modelledi.  22 Aralık 2020’de Casiraghi, Chanel’in marka elçisi oldu .  Chanel’in İlkbahar/Yaz 2021 kampanyasının küresel yüzüydü.

2018’de Casiraghi, Montblanc ile Les Aimants adlı bir mücevher serisi üzerinde işbirliği yaptı ve Nancy Cunard’dan ilham aldı.

Haziran 2009’da Casiraghi, amcası Albert II, Monaco Prensi ile birlikte, Fransız televizyon programı Stade 2’de Global Şampiyonlar Turu’na son kaydı hakkında konuşmak için çıktı.

Nisan 2009’da atlama sporuna geri döndüğünden beri (dört yıllık bir aradan sonra), Thierry Rozier ile antrenman yapmaya devam ediyor. Casiraghi ve GI Joe (sahibi: Jan Tops ) adlı koy iğdişi , Valencia, İspanya ,  Monte Carlo ,  Cannes , Estoril ,  Rio de Janeiro  ‘deki 2009 Küresel Şampiyonlar Turuna katıldı.

Casiraghi, 2010 yılı boyunca Küresel Şampiyonlar Turu’na katılmaya devam etti. Çoğunlukla, Troy (kestane bir aygır ) ve Tintero (gri bir gelding ) atlarına bindi.  GCT “Pro-Am Cup” (Profesyonel-Amatör) rölesi onun orijinal konseptiydi.  Bu güne kadar GCT Monaco etkinliğinin bir elyafıdır.

2010’da Monako’da düzenlenen Küresel Şampiyonlar Turu’nun (şimdiki adıyla Longines Küresel Şampiyonlar Turu) onursal başkanlığını üstlendi ; Annesi, Küresel Şampiyonlar Turu’na dahil edilmeden önce var olduğu için etkinliğin onursal başkanıydı. Casiraghi, 2015’ten beri Longines Küresel Şampiyonlar Turu’nun birden fazla aşamasına hiç katılmadı. O yıldan sonra, katılımını yalnızca Monako aşamasına indirdi.

16 yaşındayken Casiraghi, dünyanın en uygun genç kadınları listesinde on numara seçildi.  Vanity Fair , Casiraghi’yi 2006’nın Uluslararası En İyi Giyinenler Listesi’nden biri seçti. Casiraghi genellikle moda gösterilerinde, sanat sergilerinde ve binicilik etkinliklerinde fotoğraflanır.

Aralık 2011’de Casiraghi, stand-up komedyeni ve aktör Gad Elmaleh ile çıkmaya başladı . Oğulları Raphaël, 17 Aralık 2013 Salı günü doğdu. Raphaël’in ebeveynleri evli olmadığı için, Monegask tahtının veraset çizgisine dahil edilmedi. Çift Haziran 2015’te ayrıldı.

Mart 2018’de, birkaç güvenilir medya kaynağı, Fransız aktris Carole Bouquet’in oğlu Dimitri Rassam ile nişanlandığını bildirdi ve 24 Mart’ta Monaco’nun Rose Ball’unda bir elmas yüzük taktığı yaygın olarak kaydedildi.  Casiraghi yaz mevsiminde gözle görülür bir şekilde hamileydi ve çift, bir düğünü çocuklarının doğumundan sonraya ertelemeyi seçti.  23 Ekim 2018’de Casiraghi, Balthazar adında bir oğlu olan ikinci bir çocuğu dünyaya getirdi.  Çift , 1 Haziran 2019’da Prens’in Monako Sarayı’nda medeni bir şekilde evlendi. Yakınlardaki Villa La Vigie otelinde bir resepsiyonda kutladılar.

29 Haziran 2019’da Saint-Rémy-de-Provence dışındaki Sainte-Marie de Pierredon Manastırı’nda dini olarak evlendiler .

YORUM YAP