Cengiz Coşkun Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Cengiz Coşkun Kimdir?

Cengiz Coşkun Kimdir? 29 Nisan 1982 İstanbul doğumludur. Aslen Bulgaristan göçmeni olan Türk model ve oyuncu. Spor Akademisi mezunu olan oyuncu aynı zamanda profesyonel basketbolcudur.

2002 senesinde Best Model seçilerek oyunculuk ve modellik kariyerine başlayan Cengiz Coşkun televizyon dünyasına 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe dizisi ile adım attı.

Kariyerinde yer aldığı en büyük proje ise 2012 yılında gösterime giren Fetih 1453’tür. Ardından Dağ filminde oynayan oyuncu 2013 yılından itibaren Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasının üçüncü sezonunda mücadele etmeye başlamıştır ancak yarışmanın 94. gününde elenmiştir. Şu anda İstanbul’da yaşamaktadır. Cengiz Coşkun Kimdir?

Bir kız kardeşi var. Ev hanımı olan annesi ve makine teknisyeni olan babası Bulgaristan göçmeni.” Ben 13 yaşında ailemden ayrıldım. Çünkü babam emekli olunca, onlar Silivri’de yaşamaya başladı. Ben “Basketbol oynayacağım” dedim ve burada kaldım. Ailem hâlâ Silivri’de yaşıyor. Annem diziyi izlediğinde ağlayarak bana telefon açıyor ve gurur duyduğunu söylüyor. Onun böyle düşünmesi beni çok mutlu ediyor.”

Hayatının dönüm noktası: Bir arkadaşının önayak olmasıyla İstanbul’da bir defilede podyuma çıkınca arkası geldi. Bir ajansa kaydoldu ve çeşitli defilelerde yer aldı. 2002’de ‘Best Model’ seçildi. 2003’te Londra’da yapılan Mr. International Yarışması’na katıldı ve orada ‘En İyi Vücut’, ‘En İyi Fotomodel’ ve Mr. International Dünya 4.’lüğü ödüllerini aldı. Bu başarıların ardından oyunculuk kariyeri başladı.

Eğitim hayatı:2008 yılında Marmara Üniversitesi Spor Akademisi antrenörlük bölümünden mezun oldu.

Modellik devam ederken 2005 yılında “Rüzgarlı Bahçe” isimli diziyle oyunculuğa başladı. Oyunculuğa başladıktan sonra Şahika Tekand’dan eğitim alıp, workshop’lara katıldı. Daha sonra 2006 yılında “Candan Öte” dizisinde, 2007 yılında “Doktorlar” ve 2009 yılında “Hicran Yarası” dizilerinde rol aldı.

Böylece, hayatında “oyunculuk” modelliğin yerini aldı. Şimdi sadece özel reklam kampanyalarında çalışıyor.

--------------------------------------

Faruk Aksoy’un yönetmenliğini yaptığı 2012 yapımı İstanbul’un fethini konu alan “Fetih 1453” filminde Şövalye Guistiniani karakterini canlandırdı. Fatih Sultan Mehmed rolünü göz renginin mavi olması nedeniyle kaçırmış.

Cengiz Çoşkun, 2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın Hazırlayıp sunduğu 3. sezon Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında yarıştı. Yarışmada ünlüler takımında Bennu Gerede, Doğukan Manço, Erhan Yavuz, Larissa Gacemer, Nazenin Tokuşoğlu, Irmak Atuk, Ümit Karan yarışırken gönüllüler takımında ise Dağhan Külegeç, Bozok Gören, Gül Fakı, Duygu Çetinkaya, Emel Erdemanar, Hilmi Cem İntepe, Murat Ceylan, Mustafa Sürmen, Seda Akman yarıştı.

Cengiz Coşkun Kimdir?

94. gününde elenen Cengiz Çoşkun’dan sonra Hilmi Cem İntepe’nin birinci olduğu yarışmada, Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan üçüncü, Murat Ceylan dördüncü olmuştur.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı, Cengiz Coşkun ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Cengiz Coşkun’un rol aldığı diziler ve filmler:

2019 -Malazgirt 1071 -Sultan Alparslan
2014-2018 – Diriliş Ertuğrul (Turgut Alp) (TV Dizisi)
2016 -Çekmeceler -Ali
2012 – Dağ (Tuğrul Tümen) (Sinema Filmi)
2012 – Fetih 1453 (Şövalye Guistiniani) (Sinema Filmi)
2009 – Hicran Yarası (Tarık) (TV Dizisi)
2007 – Doktorlar 2. Sezon (Mert) (TV Dizisi)
2006 – Candan Öte (Kaan) (TV Dizisi)
2005 – Nehir (Umut) (TV Dizisi)
2005 – Rüzgarlı Bahçe (Mertcan) (TV Dizisi)
2005 – Rüzgarlı Bahçe (Mercan) (TV Dizisi)

Cengiz Coşkun Biyografisi, Cengiz Coşkun nereli? Cengiz Coşkun hangi dizilerde oynadı? Cengiz Coşkun kaç yaşında?

YORUM YAP