Cemre Gümeli Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Cemre Gümeli Kimdir?

Cemre Gümeli kimdir? 24 Eylül 1993’te İstanbul’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Şişli Terakki Vakfı Okulları’nda tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sanat Yönetimi ile Medya ve İletişim Sistemleri bölümlerini birlikte okuyarak çift ana dal yaptı.

Cemre Gümeli küçük yaşlarda başlamış olduğu bale ile beraber piyano derslerini hiç aksatmamış ve sürekli eğitim almıştır. Boyu 1.72 cm, kilosu ise 55’dir.

Çocukken bir çok çocuk gibi dışarıda oynamayı çok seven ve eve girmekten hoşlanmayan bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Oyunculuğa lise çağlarınla beraber daha fazla yönelmiş olan isim Üniversiteye başlamasıyla beraber çeşitli insanlarla beraber bir çok oyunda oynamıştır. Üniversite okuduğu vakitlerde Haldun Dormen’den oyunculuk ile ilgili özel dersler almıştır. Ardından Newyork’a gitmiş olan oyuncu burada da eğitimini sürdürmüştür. Eğitimlerin ardından kendini televizyon ekranlarındaki dizilerde rol alacak biri olarak görmesiyle beraber dizi oyunculuğu yapmaya başlamıştır.

Cemre Gümeli Kimdir?

--------------------------------------

Cemre Gümeli Kimdir?

Cemre Gümeli, tiyatroya ilgisi lise yıllarında başladı ve üniversite yılları boyunca da devam etti. Bu sürede çeşitli tiyatro ekiplerinde ve kısa filmlerde yer almasının yanında Müzikal Tiyatro ve Clown eğitimleri de alan Cemre Gümeli, 2014 yılında New York’a gitti ve bir süre orada kalarak Meisner Tekniği üzerine eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra ekran macerası başladı ve sırayla Tatlı İntikam, Servet ve son olarak TRT 1’in sevilen dizileri arasında yer alan Elimi Bırakma’da rol aldı.

2017’de Kumbaracı 50 ekibine dahil oldu ve Shakespeare’in 3. Richard oyununda Lady Anne karakterini oynadı. Cemre Gümeli aynı zamanda Almanca ve İngilizce konuşmaktadır.

İlk dizisi olan Tatlı İntikam dizisine girmesi onu biraz heyecanlandırmış olsa da zaman içerisinde diziye adapte olmayı bilmiştir. Hatta dizinin ilk zamanlarında oyuncu çok fazla endişelenmiştir.

Cemre Gümeli’nin rol aldığı diziler ve filmler:

2021 – Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı
2018-2019 – Elimi Bırakma (Cansu) (TV Dizisi)
2018 – Servet (Hande Fettah) (TV Dizisi)
2016 – Tatlı İntikam (Simay) (TV Dizisi

Gülmeyi çok seven Cemre Gümeli bir oyuncunun bir çok farklı rolde oynayabileceğini düşünen bir isim. En beğenmediği huyunun kararsızlık olduğunu belirten oyuncu yemek yapıp farklı ülkeleri gezmeyi de çok seviyor.

Cemre Gümeli Biyografisi, Cemre Gümeli kaç yaşında, aslen nereli, Cemre Gümeli hangi dizilerde oynadı?

YORUM YAP