Cansu Tosun kimdir, nereli, kaç yaşında?

Cansu Tosun Kimdir? 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg’de doğmuştur. Anne babası Kayseri kökenlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Almanya’ya göç etmiş.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Cansu Tosun kimdir, nereli, kaç yaşında?

Cansu Tosun Kimdir? 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg’de doğmuştur. Anne babası Kayseri kökenlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Almanya’ya göç etmiş.

Cansu Tosun un Babası Kimdir?

Babası, Nürnberg’de postane yöneticiliği yapıyor. Annesi ise bir mağazada çalışıyor. Nürnberg Operası’nda 13 yıl bale eğitimi aldı. Ancak liseden sonra yüksek okul eğitimi başlayınca baleyi bırakıp caz ve hip-hop danslarına yöneldi. 4 yaşından beri birçok Alman markası için fotomodellik yaptı ve kaliteli markaların yüzü oldu. Cansu Tosun’un Fırat adında bir erkek ikiz kardeşi vardır. Nürnberg’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu.

Cansu Tosun kimdir

Almanya’da iken menajer Şebnem Özberk ile tanışan Cansu Tosun, oyunculuk hayali ile hiç tanımadığı İstanbul’a onun yanına gelerek yerleşmiş.

Cansu Tosun Kimdir?

2010 yılında oyuncu olmak için Türkiye’ye gelen Cansu Tosun, Yılmaz Erdoğan’nın yönettiği BKM Mutfak ekibinden de dersler almış. Sonrasında 3.Mota Okulu’nda Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitim aldı.

Aynı zamanda profesyonel fotomodel olan Cansu Tosun, 2011 yılında TRT’de oynayan “Küçük Hanımefendi” adlı dizi ile oyunculuk hayatına başladı. 2012 yılında Kanal D de yayınlanan Kayıp Şehir dizisinde Zehra karakterini oynadı.

--------------------------------------

2013 yılında, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı ve “Refik Halit Karay”ın “Bugünün Saraylısı” adlı romanından uyarlanan aynı adlı dizide Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Ali Ersan Duru ile başrolde oynadı.

2014 yılında başrollerde Keremcem’in oynadığı “İksir: Dedemin Sırrı” adı sinema filminde oynadı. Küçük Hanımefendi dizisi ile oyunculuk kariyerine adım atan Tosun, uluslararası formatlarla da adını dünyaya duyuruyor. Menajer Şebnem Özberk sayesinde oyunculuk ile tanıştı. BKM ekibinden de oyunculuk eğitimi aldı. Cansu Tosun dizileri neler?

Cansu Tosun kimin eşi?

2018 yılında oyuncu Erkan Kolçak Köstendil ile evlendi. 2020 yılında oğlu Marsel’i kucağına aldı. Cansu Tosun 1.64 metre boyunda, 53 kilo ve kova burcudur.

Cansu Tosun kimdir

Cansu Tosun Dizi ve Filmleri

2011-2012 – Küçük Hanımefendi
2012-2013 – Kayıp Şehir
2013-2014 – Bugünün Saraylısı
2013 – İksir
2016 – Göç Zamanı
2016 – Familya
2017 -Bir Deli Sevda -Bahar Yılmaz Başrol/TV Dizisi
2018 -Mehmetçik Kut’ül Amare -Fatma Başrol/TV Dizisi

Cansu Tosun biyografisi, Kaç Yaşında? Cansu Tosun dizileri, Kiminle evli?

YORUM YAP