Can Yaman Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Can Yaman Kimdir?

Can Yaman Kimdir? 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatını Bilfen Koleji, İtalya Lisesi ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden 2012 yılında mezun olarak tamamladı.

İlkokul ve ortaokulu Bilfen Kolejinde okuduktan sonra Lise eğitimini ise İtalyan lisesinde tamamladı. Lise son sınıfta öğrenci değişimi programı ile Amerika‘da Ohio’ya okumuştur. Liseden sonra Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak okuyarak 2012 yılında mezun oldu. Yine üniversitedeyken değişim programıyla Washington’a gidip hukuk dersleri aldı.

Can Yaman Kimdir?

Can Yaman, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1 yıllık mecburu staj awaterhouse Coopers adındaki dünyaca ünlü bir kurumsal firmada 2014’ün başında altı ay avukatlık yapmıştır.

183 cm boyunda, 70 kilo, siyah saçlı ve kahverengi gözlere sahip olan Can Yaman’a çevresinin oyuncu ol, artis ol demelerinin sonucunda bu işe girmiştir. Can Yaman, Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimi almıştır.

--------------------------------------

Lisanlı basketbolcu ve ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgilenen Can Yaman; Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Oyunculuğuna katkıda bulunacağına inandığı için dans eğitimi de almaya başlamıştır.
Mezun olduktan sonra 6 ay boyunca avukatlık yapan Can Yaman, bir yandan da oyunculuk dersleri aldı ve Gönül İşleri adlı televizyon dizisiyle izleyicilerle buluştu.

Bedir adlı karakteri canlandıran Can Yaman, Sinem Kobal ile dizide başrolü üstlendi. Dizinin final yapmasının ardından İnadına Aşk adlı dizide Yalın Aras karakteriyle bir kere daha izleyicinin karşısına çıktı.

Son olarak 40 bölüm süren ve oyuncu kadrosunda Altan Erkekli, Gül Onat, Yeliz Kuvancı, Cengiz Bozkurt ve Mehtap Bayri gibi oyuncuların yer aldığı Hangimiz Sevmedik adlı dizide rol alan Can Yaman, “Tarık Çam” karakterini canlandırdı.

Günümüzde de Dolunay dizisinde Ferit karakterini canlandıran Can Yaman, futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman’ın yeğenidir.

Filmleri ve Dizileri:

2020 – Bay Yanlış
2018 – Erkenci Kuş (Can Divit ) (TV Dizisi)
2017 – Dolunay (Ferit)(TV Dizisi)
2016 – Hangimiz Sevmedik (Tarık) (TV Dizisi)
2015 – İnadına Aşk (Yalın Aras) (TV Dizisi)
2014 – Gönül İşleri (Bedir) (TV Dizisi)

 

YORUM YAP