Çağan Atakan Arslan Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çağan Atakan Arslan Kimdir?

Çağan Atakan Arslan Kimdir?  7 Ağustos 1989 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanışmış ve o günden bu yana bir çok başarıya imza atmıştır. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na parkur rekoru kırıp okul birincisi olarak girmiştir. Eğitimine halen devam etmektedir. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil etmekte, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkmaktadır.

2011 yılında Özbekistan’da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirmiştir. TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Solider olarak söz ettirmiştir.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biride, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul’da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yapmıştır.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oynayan Atakan Arslan modellik yapmaktadır. Survivor 2016 tüm hızıyla başladı, ödül oyununu bu hafta hangi takım kazandı. Survivor Çağan Atakan Arslan kimdir, hakkında detaylı bilgiler burada. Sivaslı olan boksör Çağan’ın lakabı Avatar. Parkur rekoru kırdı. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na giren ve eğitimine devam eden Çağan Atakan Arslan birçok defile ile dizi ve sinema filmlerinde de oynadı.

Basketbolla başlayan spor hayatına küçük yaşlardan itibaren vücut geliştirme ile devam eden Arslan 17 yaşında dövüş sporlarına merak sardı.  2008 yılından sonra Kickbocks ve  Muay Thai milli takımlarında uluslararsı arenada boy gösterdi. En büyük başarılarından biri ise 2011 2011 IFMA Muay Thai dünya şampiyonluğu. 5000 Özbek’in önünde Özbekistan’da Özbek rakibini finalde nakavt ederek tarih yazdı. Profesyonel güreşte de önemli bir performans göstererek adından Soldier olarak da söz ettirdi… Kickboks hayatının en önemli olaylarından birisiyse Glory ile yaptığı anlaşma… 2014’de Glory debut yapan Atakan Arslan ilk maçını Glory 15 İstanbul’da gerçekleştirdi ve Brezilyalı Jonatan Oliveira ile karşılaştı. 3 round sonrasında usta rakibine puanla kaybetti…

--------------------------------------

Avatar Atakan TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi olan Son Çıkış adlı dizide küçük bir rol almıştır. Televizyon sektöründe istediğini bulamayan Çağkan Atakan Arslan’ın ününe ün kattığı branş ise dövüş ringleri oldu. Sporcu kişiliğinden dolayı yarışmada kondisyon anlamında herhangi bir zorluk çekmeyeceği düşünülen Çağkan Atakan Arslan, özellikle hızlı oluşuyla tanınmıştır.

Ödüller2013W.M.C Muay Thai Dünya Şampiyonu Muay Thai Türkiye Şampiyonu Muay Thai Marmara Şampiyonu Muay Thai İstanbul Şampiyonu

2012WMAO Dünya Şampiyonu Muay Thai Süper Lig Şampiyonu Muay Thai Türkiye Şampiyonu Muay Thai Marmara Şampiyonu Muay Thai İstanbul Şampiyonu 2011 Muay Thai IFMA Dünya Şampiyonu (Tarihte Ülkeye Altın Madalyayı Getiren İlk Türk) Best Muay Thai Süper Ligi Türkiye Şampiyonu Muay Thai Türkiye Şampiyonu Muay Thai Marmara Şampiyonu Muay Thai İstanbul Şampiyonu Fight Academy İstanbul (Cine5 – İstanbul)RMO Fight Code İstanbul (Fox TV – İstanbul)

2010W.O.F World O-Sports Federation Muay Thai Dünya Şampiyonu (İran) FMA Muay Thai Dünya Üçüncüsü (Thailand – Bangkok)Best Muay Thai Süper Ligi Türkiye Şampiyonu Muay Thai Türkiye Şampiyonu Muay Thai Marmara Şampiyonu Muay Thai İstanbul Şampiyonu Ring Masters Olimpia (Fox TV – İstanbul)Ring K-1 World Grand Prix (Fox Tv – İstanbul)

2009WFFA Free Fight Avrupa Şampiyonu Muay Thai Türkiye İkincisi Muay Thai Marmara Şampiyonu Muay Thai İstanbul Şampiyonu Mix Fight 6. Gala Darmstad (Fox TV – Almanya)Sekizli Turnuva (Eskişehir)Uçan Fight Arena (Fox TV – Adana)Uçan Fight Arena (Fox TV – Trabzon) Kickboks Türkiye Üçüncüsü Kickboks Marmara Şampiyonu Kickboks İstanbul Şampiyonu

2008 Muay Thai Marmara Şampiyonu Muay Thai İstanbul Şampiyonu Kickboks Marmara Şampiyonu Kickboks İstanbul Şampiyonu

2007 Kickboks Türkiye Şampiyonu Kickboks Marmara Şampiyonu Kickboks İstanbul Şampiyonu Muay Thai Marmara Şampiyonu Muay Thai İstanbul Şampiyonu

Çağan Atakan Arslan Biyografisi, Çağan Atakan Arslan nereli? Kickboks sporcusu ve oyuncu Çağan Atakan Arslan kaç yaşında?

YORUM YAP