Burcu Özberk Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Burcu Özberk Kimdir?

Burcu Özberk Kimdir? 12 Aralık 1989 Eskişehir doğumludur. Oyuncu yay burcudur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü mezunu olan Burcu Özberk ilk dizi deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yaşamıştır. Bu dizide oynamış olduğu Huricihan Sultan karakteriyle dikkatleri çekmiş ve beğeni kazanmıştır. 
Burcu Özberk kimdir? Burcu Özberk kaç yaşında, nereli, sevgilisi var mı? sorularının yanıtları arama motorları üzerinden sıkça sorgulanan bilgiler arasında yer alıyor. Evlilik ve çocuk konularına dair yaptığı açıklamalarla gündeme oturan hatta tepkiler yaratan başarılı oyuncunun hayatı hakkında merak edilenleri haberimizde derledik.

12 Aralık 1989 Eskişehir doğumludur. Oyuncu yay burcudur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü mezunu olan Burcu Özberk ilk dizi deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yaşamıştır. Bu dizide oynamış olduğu Huricihan Sultan karakteriyle dikkatleri çekmiş ve beğeni kazanmıştır. 

Güneşin Kızı dizisindeki Nazlı Yılmaz karakterini de hayatının dönüm noktası olarak adlandıran Burcu Yılmaz Erdal Beşikçioğlu’nun Tatbikat Sahnesi’nde Marquis de sade Quills ve Woyzeck Masalı oyunlarında da yer almıştır.

--------------------------------------

Burcu Özberk Kimdir?

Oyuncu Burcu Özberk; sadece Güneşin Kızları ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde oynamıştır. Ayrıca Coca Cola ve Yedigün reklamlarında da oynayan Burcu Özberk; Ayyar Hamza, Kuşbakışı Kabare, Mahbect abla, Kırmızı Başlıklı Kız ve Yol arkadaşları adlı tiyatro oyunlarında da oynamıştır. Burcu Özberk; 11. Makin İstanbul Medya Sanat ve Spor ödüllerinde yılın sosyal medyada en sevilen ünlü ismi ödülünü kazanmıştır. Burcu Özberk Kimdir

Güneşin Kızları dizisindeki Nazlı Yılmaz karakteri hayatının dönüm noktası olmuştur. Erdal Beşikçioğlu’nun Tatbikat Sahnesi’nde Marquis de Sade Quills ve Woyzeck Masalı oyunlarda rol almıştır. Şu anda TRT1’de yayınlanan Aslan Ailem dizisinde oynamaktadır.
Şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Afili Aşk dizisinde Ayşe karakterine hayat veren Burcu Özberk, 1,62 metre boyunda, 53 kilo ve Yay burcudur.

Filmografi

Muhteşem Yüzyıl -2013
Güneşin Kızları- 2015-2016
Şahane Damat -2016
Badem Şekeri -2017
Aslan Ailem -2017- 2018
Direniş Karatay -2018
Afili Aşk -2019-2020
Çocukluk -2020- Ayşegül
Aşk Mantık İntikam -2021 -Esra Erten

Burcu Özberk Biyografisi, Burcu Özberk nereli? Burcu Özberk hangi dizilerde oynadı? Burcu Özberk kaç yaşında?

YORUM YAP