Burak Sergen Kimdir?

Burak Sergen Kimdir? 9 Şubat 1961 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Sanatçı Semih Sergen’in oğlu ve kendisi gibi oyuncu olan Toprak Sergen’in ağabeyidir. 1984 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Burak Sergen Kimdir?

Burak Sergen Kimdir? 9 Şubat 1961 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Sanatçı Semih Sergen’in oğlu ve kendisi gibi oyuncu olan Toprak Sergen’in ağabeyidir. 1984 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu’nda yaptı.

Staj sonrası, Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Hâlen Devlet Tiyatroları’ndaki görevine devam etmektedir. Devlet Tiyatroları’ndaki sanatçılık görevinin yanı sıra Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğünü yaptı. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Ayrıca, televizyon ve Sinema filmlerinde oynadı. Sergen, Devlet tiyatrolarındaki sanatçılık görevinin yanı sıra Ankara Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdür ve müdür yardımcılığı görevinde bulundu.

Burak Sergen Kimdir

Burak Sergen Kimdir?

Babası tiyatro oyuncusu Semih Sergen, annesi opera sanatçısı Serap Sezer, üvey kardeşi ise oyuncu Toprak Sergen’dir. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu’nda tamamladı. Polis Radyosu ve Radio Contact’ta çeşitli programlar hazırlayıp sundu.

--------------------------------------

Burak Sergen birçok televizyon ve sinema filminde oynadı. Tiyatro Kare, Tiyatro Baykuş gibi özel tiyatrolarda da, yönetmen ve oyuncu olarak görevler aldı.

Şarkıcı Pamela Spence ile kısa süren bir evlilik yaptı. 1999-2018 yılları arasında oyuncu Işıl Sergen ile evli kaldı. Çift, ‘Cansın’ (d.2009) adında bir erkek çocuk dünyaya getirdi. 2021 yılında sunucu ve menajer Nihan Ünsal ile evlendi.

Fenerbahçe taraftarıdır. Burak Sergen 1.81 metre boyunda, 85 kilo ve kova burcudur. Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @buraksergen kullanıcı adıyla yer almaktadır.

BURAK SERGEN’İN DİZİLERİ

Sadakatsiz – 2020- (Haluk Güçlü)
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – 2019-2020 – Feyyaz Meftun
Halka – 2019 – İlhan Tepeli
Çukur – 2017-2018 – Baykal/Beyefendi
Kara Sevda – 2015 – Galip Kozcuoğlu
Sen Benimsin – 2015 – Şimal Toprak
Kızılelma – 2014 – Süleyman Hekimoğlu
Aşk ve Ceza – 2010 – Beşir Ağa

BURAK SERGEN FİLMLERİ

2007 – Uruz Tutsak Düşer (Salur)
2007 – Deli Dumrul (Deli Dumrul)
2007 – 120 (Sermet Bey/Musa Çavuş)
2008 – Mevlana Aşkı Dansı (Şems-i Tebrizi)
2009 – Sultan Avrupa’da (Sultan Abdülaziz)
2010 – Sultanın Sırrı (Derviş)

Burak Sergen biyografisi, kaç yaşında, nereli, evli mi? Oynadığı diziler ve filmler

YORUM YAP