Burak Berkay Akgül Kimdir?

Burak Berkay Akgül kimdir? 1997 yılında İstanbul’da doğan Burak Berkay Akgül aslen Aydın’lıdır. Reklam ve dizi film oyuncusudur. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği mezunudur.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Burak Berkay Akgül Kimdir?

Burak Berkay Akgül kimdir? 1997 yılında İstanbul’da doğan Burak Berkay Akgül aslen Aydın’lıdır. Reklam ve dizi film oyuncusudur. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği mezunudur.

Destan Kaya Tegin kim, Burak Berkay Akgül kimdir sorularına yanıt aranıyor. ATV Ekranlarında yayınlanan Destan dizisi dağ kızı Akkız’la, yine Gök Sarayı’nda Korkut Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı ve bu dönemde yaşanan savaşları konu alıyor. Destan Kaya Tegin kimdir, gerçek adı nedir, tarihte var mı?

DESTAN KAYA TEGİN KİMDİR? Batuga’nın ağabeyi. Gök Hanlığı tahtının en güçlü adaylarından biri. Annesi Ulu Ece, babası Alpagu Han.

İlk bölümü 23 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini Emir Khalilzadeh in üstlendiği Destan dizisi oyuncuları kim? Senaristliğini Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz ın yaptığı Türk yapımı tarihi drama ve kurgu türündeki televizyon dizisi Destan oyuncuları ve isimleri nedir? ATV nin sevilen dizisi Destan ın oyuncu kadrosu merak ediliyor. Destan Kaya kim? Burak Berkay Akgül kimdir, kaç yaşında? Destan Kaya Tegin kimdir, gerçekte var mı?

Burak Berkay Akgül Kimdir

Burak Berkay Akgül Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği mezunudur. Aynı zamanda Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi almıştır.

Oyunculuk eğitimini ise Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk üzerine tamamlamıştır. Günümüzde Renda Güner Oyunculuk Ajansı’na bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 yılında ise menajerliğini WOM Menajerlik üstlenmiştir.

--------------------------------------

Bugüne kadar Aytaç Sucuk, Casper ve Ülker Metro gibi bir çok markanın reklam filmlerinde yer almıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Atv ekranlarında yayınlanan Maria ile Mustafa isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide Hilmi Cem İntepe ve Jessica May başrolleri paylaşmış, Berkay Akgül ise dizide Rüzgar karakterine hayat vermiştir. 2021 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Kahraman Babam adlı diziye dahil olmuş ve dizi de İlker karakterini canlandırmıştır.

Boyu 1.80 cm, kilosu 78, burcu ise oğlak’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 24’dür. @burakberkayakgul olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 12,7bin civarındadır. Sevgilisi var mı? varsa kim sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır.

Eğitimi: Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi

Burak Berkay, önce Aytaç Sucuk ve Casper Bilgisayar reklam filmlerinde yer almıştır. 2020 senesinden itibaren ekranlara gelen Maria ile Mustafa dizisinde Rüzgâr karakterini canlandırmıştır. 2021 senesinde ise Show Tv’de yayınlanacak olan Kırmızı Kamyon dizisinde yer alacak. Yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Rol Aldığı Film ve Diziler:

 Destan (Kaya Tegin, TV Dizisi 2021)

Kahraman Babam (İlker, TV Dizisi 2021)

Maria ile Mustafa (Rüzgâr, Tv Dizisi 2020-2021)

Burak Berkay Akgül biyografisi, nereli ve kaç yaşında? dizileri

YORUM YAP