Bir Çift Yürek – Marlo Morgan

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bir Çift Yürek – Marlo Morgan

Yazar Marlo Morgan’in ‘Bir Çift Yürek’ kitabı, Orta yaşlarını geçmiş bir kadın ve onun bir aborjin kabilesini ziyareti, onlar arasında bir müddet yaşayışını anlatan çok güzel bir eserdir.

            Amerikalı bir kadının Avustralya’da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür.

Bir Çift Yürek, Amerikalı bir kadının Avusturalya’da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür. Göçebe kültürden Aborjinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliye, “Gerçek İnsanlar” la birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir  yürüyüşe çıkar.

  |  KİTABIN KONUSU

Kitap  modern hayatın yapmacıklığın ve doğaya verdiği zararlarını anlatıyor. Başrolde kendilerini “Gerçek İnsanlar” olarak tanımlayan Aborjinler ile mutant insanlar (yani biz modern (!) insanlar)Yazarın Avusturalya yerlileri olan Aborjinlerle yaptığı üç aylık yolculuk boyunca yaşadıkları büyük bir içtenlikle yazılmış.

     |  ARKA KAPAK

Bir Çift Yürek, Amerikalı bir kadının Avusturalya’da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür. Göçebe kültürden Aborjinler eşliğinde, kabilenin kendilerini adlandırdıkları şekliye, “Gerçek İnsanlar” la birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir  yürüyüşe çıkar. Bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır.

Bir Çift Yürek

Macerasının ilk gününden itibaren bu çetin yolculuğun zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığın her gün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte  ruhu da değişime uğrar.

Aborjinler onu, büyük bir alçakgönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmeni olurlar. Öğretmenlerinden her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü doğal şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılarla ilgili farkındalıklarının ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar.

--------------------------------------

Bir Çift Yürek, yazarın kendi kendine bastırdığı ilk basımından itibaren uluslararası bestseller olmuş ve tüm insanlığa eşsiz, zamanın derinliklerinden gelen güçlü bir mesaj iletmiştir. Eğer tüm varlıkların, aynı evrensel birliğin bir parçası olduğunu anlarsak, dünyamızı yok oluştan kurtarmak için halen geç kalmış sayılmayız. Var olan her şey inanılmaz derecede güzel ve hassas bir karşılıklı bağımlılık dengesinde bulunmaktadır. Eğer bu mesajı alabilirsek, o zaman bizim yaşamlarımız da Gerçek İnsanlar’ ın ki gibi  bu yüce amaçla dolabilir.

    MARLO MORGAN’IN KİTAP HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ

Avusturalya’da yaşadıklarımdan esinlenerek yazdığım bu yapıt kurgusal bir kitaptır. Yaşananlar, Afrika’da, Güney Amerika’da veya uygarlığın gerçek anlamının hâlâ canlı tutulduğu, herhangi bir başka yerde de geçebilirdi. Benim öykümden kendi mesajını  bulup çıkartmak okura düşüyor.

    | KİTAPTAN ALINTILAR

  • “Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver.”
  • “Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur.
    Farklı olan yürek ve niyettir.”
  • “İnsan yüreğinde akan tek şeyin kan olmadığını anlamıştım. “
  • “İnsanlar kızgın, bezgin, kendileri için üzgün veya korku dolu oldukları zamanlar yaşıyor sayılmazlar.”
  • “İnsanlar ne kadar çok mala sahipse o kadar çok korkarlar. Ve olasılıkla sadece bu nesneler için yaşarlar.”
  • “Kendimi bağışlamayı, yargılamamayı ama geçmişten ders almayı öğrenmem gerekiyordu”

  | KİTAP HAKKIDA BAZI BİLGİLER

ORİJİNAL ADI: Mutant Message Down Under
YAZAR: Marlo Morgan
ÇEVİRMEN: Eren Cendey
SAYFA SAYISI:251
YAYIN EVİ: Klan Yayınları
BASIM YILI: 2018

  | YAZARIN SEVİLEN DİĞER KİTAPLARI

  • Mensaje desde la eternidad (1998)
  • Sonsuzluğun mesajı: Bir aborijin bilgeliği romanı (1998)

YORUM YAP