Bilal Erdoğan Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bilal Erdoğan Kimdir?

Bilal Erdoğan Kimdir? 1980 yılında Rize doğumludur. Annesi Emine Erdoğan babası ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘dır. 3 kardeşi bulunan Bilal Erdoğan ailenin ortanca evladıdır.

Lise eğitimini Kartal Anadolu İmam Hatip okulunda tamamlayan Bilal Erdoğan Üniversite eğitimin Harvard Üniversitesi‘nde yapmıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Washington‘un önde gelen araştırma kuruluşlarından Brookings Institute‘de araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

Nikah şahitliklerini İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Arnavutluk Başbakanı Fatos Nano yaptı. Ömer Tayyip adında bir oğlu vardır. 14 Kasım 2013 tarihinde “Ali Tahir” adını verdikleri bir oğlu daha oldu. Bilal Erdoğan Kimdir?

1996’da Kuruluşunda ismi İSEGEV –(İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı) olan vakıf 2012’de adını TURGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) olarak değiştirdi. Bu vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını Ahmet Ergün yapmakta, mütevelli heyetinde ise, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, büyük kızı Esra Albayrak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Doğan Kubat ve Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir gibi isimler yer almaktadır.

Burdur‘da bedelli askerliğini yaparak terhis olduktan “Doruk Izgara Limited Şirketi”adı ile ortak olduğu fırıncılık, tabldot yemek ve turizm organizasyonu işine girdi. Yine birçok şirkette ortaklığı bulunan Bilal Erdoğan başarılı bir kariyere sahiptir.

Bilal Erdoğan Kimdir

28 Eylül 2004 tarihinde Reyyan Uzuner ile dünya evilen giren Bilal Erdoğan’ın nikah şahitliklerini İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Arnavutluk Başbakanı Fatos Nano olmuştır. Bu evlilikten Bilal Erdoğan’ın Ömer Tayyip adında bir oğlu vardır.

2013 yılında bugüne BMZ Denizcilik ve İnşaat Şirketi’nin ortağı olan Bilal Erdoğan kariyeriyle sürekli ön plana çıkmayı başarmıştır.

Bilal Erdoğan Biyografisi, Bilal Erdoğan nereli? Bilal Erdoğan kaç yaşında?