Berk Hakman Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Berk Hakman Kimdir, Kaç Yaşında ve nereli? Oyuncu Berk Hakman 14 Ağustos 1981 Ankara doğumludur. Ailesinin kökenleri Saraybosna’ya dayanan Berk Hakman, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne bir süre devam etmiştir.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Berk Hakman Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Berk Hakman Kimdir? 14 Ağustos 1981 yılında Ankara doğmuştur. Dişçi ve müzisyen olan babası, Erkin Koray‘ın Yeraltı Dörtlüsü grubu elemanlarından Ataman Hakman’dır.

Berk Hakman nereli?

Berk Hakman, 14 Ağustos 1981 yılında Ankara doğmuştur. Dişçi ve müzisyen olan babası, Erkin Koray’ın Yeraltı Dörtlüsü grubu elemanlarından Ataman Hakman’dır.Abisi Can Hakman da sinema üzerine akademik master yapmaktadır. yedi yaşındayken taşındıkları Adapazarı’nda ikamet eden ailesinin kökleri Saraybosna’da. Berk Hakman, 11 yaşlarından beri gitar çalmaktadır. Lise yıllarında klavyeli çalgılar, trompet ve bas gitar çaldı. İlkokul, ortaokul ve Süper liseyi Adapazarı’nda bitirmiş. Berk Hakman Kimdir?

1999 yılında 18 yaşındayken yaşadıkları depremin hemen arkasında da Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne okumaya Antalya’ya gitmiş, iki sene devam etmiştir.

Orada turizm okurken tiyatro kulübüne girdi. Akabinde Antalya’da Tiyatro Atölyesi’ne girdi. Ve daha sonra da gittiği İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun oldu.

2003 yılında çekilen Okul filmi ile sinema hayatına başladı. Birçok sinema ve dizi filme gördüğümüz Berk Hakman, 2012 yılında “Suskunlar” dizisinde Gurur Kutay rolünü oynadı, ardından 2013 yılında “Kaçak” dizisinde Ertan Demir karakterini oynamıştır. Berk Hakman, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 

--------------------------------------

Berk Hakman nasıl meşhur oldu?

Berk Hakman, beyaz perdedeki kariyerine 2003 yılında vizyona giren ‘Okul’ filmi ile adım atmıştır. Performansı beğenilen oyuncu, daha sonra birçok dizi ve sinema filmde rol almıştır. 2012 yılında ‘Suskunlar’ dizisinde canlandırdığı Gurur Kutay karakteri ile iyice ön plana çıkmıştır. Yine 2012’de, başrol oyuncusu olarak yer aldığı ‘Tepenin Ardı’ filmi, birçok uluslararası film festivallerinde, en iyi film, en iyi senaryo ve jüri özel ödülü dallarında tam 11 tane ödüle layık görülmüştür. 2013 senesinde ise, ‘Kaçak’ dizisinde hayat verdiği Ertan Demir karakteri ile çok beğenilmiştir.

Berk Hakman Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Berk Hakman Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Berk Hakman Filmleri

2009 -Kampüste Çıplak Ayaklar- Ali- Konuk oyuncu
2012 -Tepenin Ardı- Zafer
2017 -Taksim Hold- FuatBerk Hakman Dizileri

2009 -Çocukluk Günleri
2008-2009 -ES-ES Tercan
2011 -Mazi Kalbimde Yaradır- Selim Balkanlı
2012 -Suskunlar- Gurur Kutay / Gazanfer Bircan
2013-2015 -Kaçak- Ertan Demir
2016 -Hayatımın Aşkı- Kaan Engindeniz
2017-2018- Siyah İnci- Vural
2021 -Olağan Şüpheliler- Yalçın Doğaner
2021- İmkansız- Doruk- Başrol Oyuncusu

YORUM YAP