Beril Pozam Kimdir?

Beril Pozam Kimdir? 1 Ocak 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Beril Pozam dizi ve tiyatro oyuncusudur. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Beril Pozam Kimdir?

Beril Pozam Kimdir? 1 Ocak 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Beril Pozam dizi ve tiyatro oyuncusudur. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Beril Pozam kaç yaşında diye merak ediyorsanız Beril Pozam’ın doğum tarihi 1995 yılıdır. Beril Pozam’ın doğum yeri İstanbul’dur. Eğitimini Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıca Beril Pozam Almanca ve İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzme, voleybol, yoga ve masa tenisi olan güzel isim, koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.

Kariyerinin dönüm noktası:İstanbul’da bir sene sosyoloji okuduktan sonra Ankara’ya, Bilkent Üniversite’sine tiyatro okumak için gitti. Birçok tiyatro oyununda sahne teknisyeni, oyuncu, asistan ve çevirmen olarak görev aldı. “Hikayem belki de herkesinki gibi başlıyor. Bir gün sahnedeydim, o ana kadar hissettiğim hiçbir duyguyla kıyaslanamayacak güzellikte bir şey hissettim ve kendi kendime ben kesinlike ömrümün sonuna kadar bu işi yapmak zorundayım dedim. Bu hissettiğim heyecandan, korkudan, sevgiden daha azı beni paklamayacaktı. ‘Afili Aşk’ dizisi kariyerimin dönüm noktası oldu.”

Beril Pozam Kimdir

Beril Pozam Kimdir?

Oyunculuk yapmaya başladığından beri en fazla, kendinden daha çok, yaptığı işi ciddiye alması gerektiğinin farkına vardığını belirtiyor. ”En güzeli de kendimi mümkün olduğunca toplumsal baskılardan, yıkıcı eleştirel seslerden sıyırıp kendime gülebilmeyi öğreniyorum. Beni oyunculuğa küstürmek imkansız bir şey. Reytinglerle ödüllendirilmek, yaptığınız işin sizin kadar sahiplenildiğini görmek çok güzel bir duygu ama oynamak ya da oynamamak, işte en temel mesele bu.

--------------------------------------

Bir oyuncu için her yeni karakter yeni bir yolculuk demek. Hayata başka bir karakterin açısından bakmak, dertleşmek gibi geliyor bana. Açıkçası beni rahatlatıyor. Kendimi asla unutmuyorum ki zorlanayım. Kendimi de oynadığım rolü de hatırlıyorum ve bunun benim mesleğim olduğunu idrak ettiğim için hiçbir zorlanma hissetmiyorum. Proje bittiğinde karakterle vedalaşma gibi bir hissim yok ama o projede çalıştığım insanlara, anılarımla, güzel sohbetlere, birlikte içilen çaylara, o kadar sık görüşme duygusuna karşı içimde bir burukluk oluyor çünkü eskisi gibi olmayacak hiçbir şey. Ama yanıma kâr kalan çok güzel insanlar var. Yine birlikteyiz, yine gülüyoruz, çay içiyoruz sadece eski günlerimizi de yad edebiliyoruz çünkü birlikte kurduğumuz bir geçmişiz var artık ki bence bu vedalaşılacak bir şey değil aksine mutlu olunacak bir şey.”

Bir çok tiyatro oyununda sahne teknisyeni, oyuncu, asistan ve çevirmen olarak görev almıştır.

Boyu 1,70 m ve kilosu 60 kg olarak bilinmektedir. Oğlak burcudur. 26 yaşındaki Pozam Özel Ahmet Şimsek Koleji ardından, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Birçok tiyatro oyununda sahne teknisyeni, oyuncu, asistan ve çevirmen olarak görev almıştır.

Beril Pozam ilk olarak 2017 yılında AVM Sakini adlı internet dizisi ile oyunculuk yapmaya başlamıştır. 2019 tarihinde Afili Aşk isimli dizide rol alarak ilk kez bir televizyon dizisi deneyimi yaşamıştır. Bu dizide Nazmiye karakterini canlandırmıştır. Son olarak Akrep dizisinde Ayşem karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca Japon Kuklası, La Bonde, Kedinin Pençesi gibi tiyatro oyunlarında rol almıştır. Ünlü oyuncu ilerleyen yıllarda adından daha fazla söz ettireceğe benziyor. Beril Pozam Evli Mi? Beril Pozam evli değil bekardır.

Beril Pozam Oynadığı Dizi ve Filmler

Yalı Çapkını,

Baba (TV Dizisi 2021)

Ada Masalı (İdil, TV Dizisi 2021)

Olağan Şüpheliler (TV Dizisi 2021)

Akrep (Ayşem, TV Dizisi 2020-2021)

Afili Aşk (Nazmiye Özkayalı, TV Dizisi 2019)

AVM Sakini (Dedektif Öykü, TV Dizisi 2019).

Beril Pozam biyografisi, kaç yaşında, nereli? Evli mi? Oynadığı dizi ve filmler

YORUM YAP