Bensu Soral Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bensu Soral Kimdir?

Bensu Soral Kimdir? 2 Şubat 1991 Bursa İnegöl doğumludur. İnegöl Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’de grafik üzerine öğrenim gördü.

Bensu Soral Kimdir?

Dizi oyuncu Hande Soral ablasıdır. Bensu Soral, 2012 yılında Kemal Tahir’in hikayesinden uyarlanan ve başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Ahmet Uğurlu, Dolunay Soysert ve İlker Kızmaz’ın oynadıkları, Yavuz Sepetçi’nin Mustafa Kemal ATATÜRK’ü oynadığı “Yol Ayrımı” adlı dizide ilk defa oynayarak oyunculuğa başladı. 2013 yılında başrollerinde Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe’nin oynadığı “Vicdan” adlı dizide oynadı.

2014 yılında başrollerinde Sedef Avcı, Ahmet Saraçoğlu ve Murat Akkoyunlu’nun oynadığı “Boynu Bükükler” adlı dizide oynadı.

Bensu Soral, 2015 yılında “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizide Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Burak Deniz, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz ile birlikte oynadılar. 2015 yılı 42.Pantene Altın Kelebek Ödülü aldı.

Bensu Soral Kimdir

--------------------------------------

Oyuncu Bensu Soral ve iş insanı Hakan Baş dün akşam Four Seasons Hotel İstanbul’da düzenlenen düğünle evlendi. 27 yaşındaki Soral ile 35 yaşındaki Baş’ın düğününe yakın dostları katıldı. Bensu Soral’ın nikah şahitliğini Mustafa Sandal ve Bedirhan Soral, Hakan Baş’ın şahitliğini ise Mehmet Ali Aydınlar ve Enver Yücel yaptı.

Bensu Soral, moda tasarımcısı Tuvana Büyükçınar Demir imzalı iki ayrı gelinlik giydi. Kendisi gibi oyuncu olan Hande Soral’in kardeşi Bensu Soral, geçtiğimiz yıllarda yayınlanan İçerde dizisinde canlandırdığı ‘Melek’ karakteri ile geniş kitleler tarafından tanındı.

Bensu Soral’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2021 -Cam Tavanlar- Leyla- Başrol Oyuncusu -dizi
2021 -Mest-i Aşk Meryem Başrol-sinema
2019 – Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Nazlı) (Sinema Filmi)
2017 – Doru (Alaca) (Sinema Filmi)
2016 – İçerde (Melek) (TV Dizisi)
2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Aslı) (TV Dizisi)
2014 – Boynu Bükükler (Miray) (TV Dizisi)
2013 – Vicdan (Müge) (TV Dizisi)
2012 – Yol Ayrımı (Ayşe) (TV Dizisi)

Bensu Soral Biyografisi, Bensu Soral nereli? Bensu Soral hangi dizilerde oynadı? Bensu Soral kaç yaşında?

YORUM YAP