Aziz Babuşcu Kimdir?

Kimdir

Aziz Babuşcu 1964 yılında Trabzon-Akçaabat’ta doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi.

Babasının adı Ali, anne adı Fatime olan Babuşçu, ilkokul 4.sınıfa kadar Gürgendağı Köyü’nde eğitim aldı.

Sonrasında, 1972 yılında İstanbul’da çalışan babası tüm aileyi yanına alması nedeniyle eğitimine, ilkokul 4 ve 5. sınıfları Gaziosmanpaşa’da Ülkü İlköğretim Okulu’nda devam etti.

Liseyi ise Küçükköy’de Vefa Poyraz Lisesi’nde okudu. Lise bittikten sonra Viyana‘ya orada işçi olarak çalışan amcasının yanına giderek Ekonomi ve İktisat okumaya çalıştı, ancak yürütemeyince 6 ay sonra geri döndü

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İktisat bölümünden mezun olarak tamamladı.

İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği kurucu üyeliği ve başkanlığı, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği kurucu üyeliği ve başkanlığı yaptı.

2004 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine seçilen BABUŞCU, Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Denetim Komisyonu Başkanlığı ve Grup Başkanvekilliği görevlerini ifa etti.

2006 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan yardımcılığına getirildi.

Aziz Babuşcu Kimdir?

Nisan 2007 – Şubat 2015 tarihleri arasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüttü.

7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde İstanbul 2.Bölgeden Milletvekili seçildi.

Halen Mali Müşavirlik yapmaktadır. Aziz Babuşçu, evli ve 4 çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir