Ayberk Pekcan Kimdir?

Kimdir

Ayberk Pekcan Kimdir? 22 Mayıs 1970 tarihinde Mersin de dünyaya geldi. Oyuncu çocukluğunu ve gençliğini Adana ve Mersin de yaşadı. Ayberk Pekcan ilk ve orta öğretimini Adana da, liseyi ise Mersinde bitirdi. Oyuncu Lise yıllarında Mersin Belediyesinde Tiyatro yapmaya başladı. Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalından başarıyla mezun oldu. Sonrasında İstanbul’a tiyatro yapmak için geldi, fakat o dönem devlet tiyatrolarına sadece konservatuar mezunlarını aldıkları için televizyonda dizi oyunculuğuna başladı. Dizilerde genelde kabadayı rollerinde oynadı, bir komedi dizisinde oynamak çok istiyor. Ayberk Pekcan Kimdir?

1995 senesinde TRT de yayınlanan Çiçek Taksi adlı dizide Talat karakteri ile başladı. 2001 yılında Show Televizyonunda Tatlı Hayat, 2002 de Kanal D televizyonunda Bayanlar Baylar adlı dizilerde oynadı. 2003 yılında Hayat Bilgisi adlı dizide Mustafa Karakterini canlandırdı. 2004 yılında Kanal D yayınlanan Bir Dilim Aşk adlı dizide Bülent karakterini oynadı. 2005 yılında Ihlamurlar Altında adlı dizide Aynalı Ekrem Karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. 2007 senesinde Yaprak Dökümünde Talat Karakterini oynadı.

2008 yılında Kurtlar Vadisi Pusu da Şemo Karakterini canlandırdı. 2011 yılında Keşanlı Ali Destanı adlı dizide Teke Kazım Karakterine hayat verdi. 2013 tarihinde Bir Aşk Hikayesi adlı dizide Tahsin Karakterini oynadı. 2015 yılında TRT’nin rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul dizisinde Artuk Bey Karakterini oynamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir