Armağan Oğuz Kimdir?

Armağan Oğuz Kimdir? 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2004’te İstanbul Erkek Lisesi’nden ve ardından Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Armağan Oğuz Kimdir?

Armağan Oğuz Kimdir? 1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2004’te İstanbul Erkek Lisesi’nden ve ardından Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu.

“2008 Best Model of Türkiye” ödülünü aldı ve aynı sene “Best Model of the World” yarışmasında Türkiye’ ye ikincilik ödülünü getirdi. Sonrasında New York’a yerleşti ardından kariyerini New York Film Academy’de aldığı sinema oyunculuğu eğitimiyle sürdürdü.

Hem model olarak görev alırken bir yandan da oyunculuk yapmaya başladı. 2011’de New York Fashion Week’te yer aldı. Ardından oyuncu olarak Amerika’da bazı okul projelerinde ve bağımsız filmlerde roller aldı. Oyunculuk eğitimimi Hollywood Film Akademisi’nde tamamladı. 2012 yılında Türkiye’ye döndü. Dağ 2’de rol aldı. Oyuncu 1,92 boyunda ve 83 kilodur.

Armağan Oğuz Kimdir?

Kariyerine New York Film Academy’ de aldığı sinema oyunculuğu eğitimiyle devam etti. Bu dönemde hem modellik kariyerine devam etti hem de oyunculuk kariyerine başladı. 2011 sonbahar/kış kreasyonu defilelerinde New York Fashion Week‘te yer aldı. Ardından oyuncu olarak Amerika’da bazı okul projelerinde ve bağımsız filmlerde roller almaya başladı.

Amerika’daki oyunculuk eğitimimi Hollywood Film Akademisi’nde tamamladı. 2012 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı. 2014’te başrolünü Perran Kutman ve Tarık Ünlüoğlu’nun paylaştığı Ah Neriman dizisinde Selim karakterini canlandırdı. Oyuncu Yasemin Allen ile birliktelik yaşadı. 2016’da Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği Dağ 2 filminde rol aldı.

Armağan Oğuz Kimdir

--------------------------------------

Armağan Oğuz, American Hollwood Film Akademisinde öğrenci iken eğitim esnasında pek çok kısa film projeleri içinde yer aldı. Okuldaki hocasının yol göstermesiyle çalışmalarını oyunculuk seçmeleri gerçekleştiren yapımcı şirketlere gönderdi, bunlardan biri de “Men in Black 3” filminin seçmeleriydi. Filmde aranan oyuncu özelliklerinden biri 1.90 ve üzeri boy uzunluğuna, kemikli bir yüz yapısına sahip olmaktı. O yüzden ilk aşamada seçilmesi çokta zor olmadı. Ardından Nisan 2011 ayında oyunculuğu denendi, makyajları yapıldı ve rolü kaptı. Armağan Oğuz başrollerini Will Smith ve Tommy Lee Jones’un paylaştığı “Men in Black 3” filminde 1960’lı yıllarda yaşayan daha sonra senaryo icabı canavara dönüşen ünlü bir ismi canlandırdı.

2014 – 2016 yılları arasında oyuncu Yasemin Allen ile birlikte oldu.

2014 yılında başrollerini Perran Kutman ve Tarık Ünlüoğlu, Sezin Akbaşoğulları’nun paylaştığı “Ah Neriman” adlı dizide oynadı.

2016 yılında Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği Dağ 2 filminde Murat Serezli, Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu ile birlikte rol aldı.

2017 yılında yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yazar Azra Kohen’in “Fi Çi Pi” adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak “Fİ” dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Diğer rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar, Merve Çağıran, Nesrin Cavadzade, Armağan Oğuz oynamıştır.

  • Masumlar Apartmanı – TRT1 (2021)
  • Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı – TRT1 (2021)
  • Kuzey Yıldızı (2020)
  • Diriliş Ertuğrul (2019)
  • Börü (2018)
  • Fİ (2016-17)
  • Ah Neriman (2014)
  • İnadına Yaşamak (2013)

Sinema Filmleri 

2016 – Dağ 2 (Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel) (Sinema Filmi)
2012 – Men in Black 3 (Sinema Filmi)

Armağan Oğuz biyografisi, boyu ve yaşı kaç? Armağan Oğuz oynadığı diziler

YORUM YAP