Almila Ada Kimdir?

Almila Ada Kimdir? 1994 yılı İstanbul doğumludur. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde tamamlamıştır. Londra’da yüksek lisans yapmıştır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Almila Ada Kimdir?

Almila Ada Kimdir? 1994 yılı İstanbul doğumludur. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde tamamlamıştır. Londra’da yüksek lisans yapmıştır. Yurt dışında bir çok dergi için modellik yapan güzel oyuncu, 2015 yılında Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşamış daha sonra Kırgın Çiçekler dizisinde rol almıştır.

Paris-Londra Moda haftasında, ünlü Hollister markası, BBC İngiltere, Litvanya’da IQ dergisi ve Italyan Vogue dergisi için modellik yaptı. Almida Ada en son Turkiye’de Instyle Ekim sayısında gördük. Almila Ada Kimdir

Yurtdışında ünlü markalar için bir zamanlar modellikte yapmış olan Almila Ada ayrıca 2011 yılında United Kingdom Alliance of Prof. Teachers of Dancing ve Tring Park School of Performing Arts, Royal Academy of Dance okullarında eğitim almıştır. Güzel oyuncu şimdi ise Adı Efsane dizisinde Melis karakteri ile ekranlarda olacaktır.

Londra’da yüksek lisans yapan Almila, yurt dışında IQ, Vogue ve Instyle gibi birçok dergi için kamera karşısına geçerek modellik yapmıştır. 1.74 boyunda ve 46 kilo ağırlığında olan Almila, Londra’da bir metro durağında iken bir cast direktörü tarafından keşfedilmiş. Avengers filminin bir sahnesi için Scarlett Johansson’ın küçüklüğünü oynayacak bir balerin arıyorlarmış ve Almila Ada seçmeleri kazanmış. Bu olaydan sonra kamera önünde yer almaya başlamış.

--------------------------------------

Almila Ada Kimdir?

Yenilmezler filminde Scarlett Johansson’un küçüklüğünü canlandıracak balerin aranması üzerine seçmelere katıldı ve kazandı. Sağlık sebebiyle İstanbul’a geri dönen Almila Ada oyunculuğa burada devam etti. Ardından diksiyon eğitimi aldı. Dizilerde rol alan oyuncu, oyunculuğun yanı sıra dergiler için modellik yaptı.

Filmografi

Diziler

2016 -Kırgın Çiçekler- Lalin -(Yardımcı Rol)
2017 -Adı Efsane- Melis Aksoy -(Başrol Oyuncusu)
2017 -Cennet’in Gözyaşları -Cennet Yılmaz -(Başrol Oyuncusu)
2018 -Bir Deli Rüzgar -Melike Candan -(Başrol Oyuncusu)
2019 -Güvercin -Zülüf Kavvi -(Başrol Oyuncusu)
2021 -Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli -(Başrol Oyuncusu)
2022 – Üç Kız Kardeş

Filmler

2020 -Son Parti -Birsu (Başrol Oyuncusu)
2020 -The Strange Story of a Shining Pearl- Girl (Başrol Oyuncusu)

Almila Ada Biyografisi, Almila Ada nereli? Almila Ada hangi dizilerde oynadı? Almila Ada kaç yaşında?

YORUM YAP