Almeda Abazi Kimdir?

Almeda Abazi Survivor All Star yarışmasına 2015 yılında katılmıştı. Ayrıca, Survivor Ünlüler – Gönüllüler ve Yok Böyle Dans yarışmalarına katılmıştır. Peki, Almeda Abazi kimdir? Allmeda Abazi aslen nereli, kaç yaşında? Almeda Abazi Survivor a ne zaman katıldı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Almeda Abazi Kimdir?

Almeda Abazi Kimdir? 13 Şubat 1992 yılında Arnavutluk’un başkenti Tiran doğumlu Arnavut asıllı Türk model ve oyuncudur. 2008′ de Miss Globe Kâinat Güzeli yarışmasını kazanmıştır.

Oyuncu eğitimi almaktadır. Lise eğitimini İstanbul Özel Tarhan Koleji’nde tamamlamış. Almeda Abazi Survivor All Star yarışmasına 2015 yılında katılmıştı. Ayrıca, Survivor Ünlüler – Gönüllüler ve Yok Böyle Dans yarışmalarına katılmıştır. Peki, Almeda Abazi kimdir? Allmeda Abazi aslen nereli, kaç yaşında? Almeda Abazi Survivor a ne zaman katıldı?

Almeda Abazi Survivor Ünlüler – Gönüllüler ve Yok Böyle Dans yarışmalarına katılmıştır. Ayrıca, Survivor All Star yarışmasına 2015 yılında katılmıştı. Peki, Almeda Abazi kimdir? Allmeda Abazi aslen nereli, kaç yaşında? Almeda Abazi Survivor’a ne zaman katıldı?

Almeda Abazi Kimdir

Almeda Abazi Kimdir?

Almeda Abazi Sayışman (13 Şubat 1992, Tiran), Arnavut asıllı Türk model ve oyuncudur. 2008′ de Miss Globe Kâinat Güzeli yarışmasını kazanmıştır. Oyuncu eğitimi almaktadır. Lise eğitimini İstanbul Özel Tarhan Koleji’nde tamamlamış, İstanbul Aydın Üniversitesi Bilim-Sanat Akademisi Oyunculuk Bölümü’nde eğitim almıştır. Eğitimine Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi olarak devam etmektedir. Oyuncu Tolgahan Sayışman’la 13 Şubat 2017 tarihinde Los Angeles’ta evlenmiştir.

--------------------------------------

1992 doğumlu olan Ceylan Almeda Abazi, 2022 yılı itibarıyla 30 yaşındadır. 2017 yılında oyuncu Tolgahan Sayışman ile ABD’nin Los Angeles kentinde evlendi. 2019 yılında doğan oğlu ‘Efehan’, beynindeki kist nedeniyle henüz yaşını doldurmadan ameliyat oldu. 2021 yılında kızı ‘Alina’ dünyaya geldi.

Almeda Abazi 1.72 metre boyunda, 57 kilo ve kova burcudur. Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @almeda92 kullanıcı adıyla yer almaktadır.

ALMEDA ABAZİ DİZİLERİ

2009 – Ayrılık (Kayra)
2013 – Muhteşem Yüzyıl (Valeria)

Şu ana kadar Konak ve Show Business filmlerinde ve Ayrılık adlı TRT dizisinde rol almıştır. Ayrıca Survivor Ünlüler – Gönüllüler ve Yok Böyle Dans yarışmalarına katılmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Valeria adıyla yer almıştır. tv8 kanalında Murat Ceylan ile birlikte Para Bende programını sundu. 2015 Yılında tekrar Survivor All Star yarışmasına katılmıştır.

ALMEDA ABAZİ’NİN ALDIĞI ÖDÜLLER

2007 Miss Tirana (Tiran Güzeli)
2008 Miss Albania (Arnavutluk Güzeli)
2008 Miss Globe (Kâinat Güzeli)

Almeda Abazi biyografisi, Allmeda Abazi aslen nereli, kaç yaşında? Almeda Abazi Survivor a ne zaman katıldı?

YORUM YAP