Alişan kimdir? Kaç yaşında? Alişan nereli?

Asıl adı Serkan Burak Tektaş, 19 Haziran1976 tarihinde Kasımpaşa, İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Ailesi aslen Bingöl’ün Kiği ilçesinden olan Alişan, daha çok küçük yaşlardayken müziğe olan ilgisi ve yeteneğiyle dikkatleri çekti.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Alişan kimdir? Kaç yaşında? Alişan nereli?

Alişan Kimdir? 1976 yılında İstanbul’un Beyoğlu ilçesinin Şişhane semtinde dünyaya geldi. Aslen Zaza kökenlidir ve Bingöllüdür. Arabesk ve pop müzik şarkıcısıdır. Başrolünde olduğu Aynalı Tahir (1998) adlı diziyle iyice tanınan ve sevilen şarkıcı, çıkardığı albümlerle de gündeme gelmiştir.

Alişan, 1976 yılında doğdu. Arabesk ve pop müzik şarkıcısıdır. Başrolünde olduğu Aynalı Tahir (1998) adlı diziyle iyice tanınan ve sevilen şarkıcı, çıakrdığı albümlerle de gündeme gelmiştir.


Alişan Nereli?

Bingöllü bir ailenin çocuğu olarak 19 Haziran 1976’da İstanbul Kasımpaşa’da dünyaya geldi. Gerçek adı Serkan Burak Tektaş olan ünlü şarkıcı müzik piyasasına atıldıktan sonra Alişan olmuştur. Alişan Kimdir?

Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses’in “Sabuha”, İzzet Altınmeşe’nin “Maden Dağı” adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Serkan’a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü.

Serkan’ın en büyük amacı pilot olmaktı ancak ÖSS’den yeterli puanı kazanamayınca bu hayali suya düştü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor.

--------------------------------------
Alişan kimdir? Kaç yaşında? Alişan nereli?

Alişan kimdir? Kaç yaşında? Alişan nereli?

Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik’in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Serkan, daha sonra firmanın diğer ortakları Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir’ in de desteğiyle ilk albümü “Sana Birşey Olmasın” ı 1997’de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası “Kralı Gelse” adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı, şarkısı dilden dile dolaştı. Alişan’ın müzikteki hedefi, her genç yenetek gibi, en iyilere imzasını atıp kalıcı olabilmek.

Alişan Eşi Kim?

2017 yılında “Dostlar Mahallesi” adlı dizide rol almaya başlayan Buse Varol, aynı dizide çalışan rol arkadaşı Alişan ile Mayıs 2018’de hayatını birleştirdi. İlk çocukları Burak’ı 2019 yılında kucağına alan Alişan ve Buse Varol çiftinin 2021 yılında Elif adını verdikleri bir kız çocukları oldu.

Buse Varol KimdirAlişan Dizileri

  • Kurt Kapanı (Falçata Kemal) (TV Dizisi)  – 2000
  • Aşkına Eşkıya (Berşan) (TV Dizisi)  – 2001-2002
  • Papatya ile Karabiber (Karabiber) (TV Filmi) – 2004
  • Cennet Mahallesi (Ferhat) (TV Dizisi)  – 2004-2007
  • Gonca Karanfil (Karanfil Kemal) (TV Dizisi)  – 2008
  • Dostlar Mahallesi (Metin) (TV Dizisi) – 2017

YORUM YAP