Akın Akınözü Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Akın Akınözü Kimdir?

Akın Akınözü Kimdir? 1990 yılı Ankara doğumludur. Akın Akınözü, küçük yaşlardan itibaren son derece başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir. Geleceğe yönelik büyük hedefleri olan Akınözü, lise eğitiminin ardından ise lisans eğitimi için ideal bir bölüm kazanmıştır. TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunu olarak lise hayatını tamamlayan Akınözü, General Studies IC Berkeley Applied Math alanında da yüksek eğitimini tamamlayarak kendisini oyunculuğa doğru yönlendirdi. Lisans eğitimi ile birlikte tiyatro ve oyunculuk alanında da çeşitli eğitimler almaya başladı.

Akın Akınözü, üniversite yıllarına başladığı zamanlarda oyunculuk anlamında da çok daha profesyonel hale gelebilmek için tiyatrolara yazıldı ve bu anlamda kendisini ileri taşıdı. Oyunculuk eğitimlerinin ardından ilk olarak 2014 yılında Azrail filmi kadrosunda yer aldı. Hırvatistan ve Slovenya ortak yapımı bu filmde ilk defa rol alan Akınözü, küçük da olsa aldığı bu rol ile birlikte kendisi için çok önemli bir deneyim edinme şansına sahip oldu ve Türkiye’ye döndü. Akın Akınözü Kimdir

2015 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi kadrosuna girdi. Beren Saat, Ekin Koç, Berk Cankat ve Mete Horozoğlu gibi isimler ile birlikte oynadı ve kendisi için çok engin bir deneyim olarak tanımladığı bu projede kendisini daha da ileri taşıdı.

--------------------------------------

Muhteşem Yüzyıl Kösem projesinin ardından yapımcılar tarafından da dikkat çeken bir yetenek sergileyen Akınözü, Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olarak dikkat çekti. Dizide aynı zamanda Ahmet Mekin, Ahmet Bilgin, İdris Nebi Taşkan, Aslı Melisa Uzun ve Emre Karayel gibi isimler de rol aldı.

Akın Akınözü Kimdir

Arkadaşlar İyidir Dizisi Yunus karakteri ile ekrana gelen Akın Akınözü, dizinin beklenenden erken final yapması ile bir süre ekranlardan uzak kaldı.

Akın Akınözü TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayan Payitaht Abdülhamid dizisi ile ekrana geri döndü. 2. Abdülhamid döneminin anlatılacağı bir dizi olan ve başarılı oyuncu Bülent İnal’ın da baş rolünde yer alarak Abdülhamid Han’ı canlandıracağı dizinin kadrosunda daha önce Muhteşem Yüzyıl ile dönem dizisi tecrübesi edinmiş olan genç oyuncu Akın Akınözü de yer alıyor.

AKIN AKINÖZÜ DİZİLERİ

2015-2016 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (Ivan Ali)
2016 – Arkadaşlar İyidir (Yunus Çağlayan)
2017-2018 – Aslan Ailem (Murat Aslan)
2018-2019 – Payitaht: Abdülhamid (Ömer)
2019-2021 – Hercai (Miran Aslanbey)
2021-2022 – Kaderimin Oyunu (Cemal)

AKIN AKINÖZÜ FİLMLERİ

2014 – Azrail (Gaffur)

Akın Akınözü Biyografisi, Akın Akınözü nereli? Akın Akınözü hangi dizilerde oynadı? Akın Akınözü kaç yaşında?

YORUM YAP