Ahmet Taşgetiren Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ahmet Taşgetiren Kimdir?

Ahmet Taşgetiren Kimdir? 1948 yılında Kahramanmaraş’da orta halli bir çiftçi aileye mensup olarak doğmuştur. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’ni 1965 yılında bitirdikten sonra gittiği İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü’nden 1970 senesinde mezun oldu.

1965 yılında Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’nden, 1970 senesinde ise İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü’nden mezun oldu. Yeniden Milli Mücadele,Pınar, Türk Edebiyatı dergilerinde makaleler yazdı. Bayrak, Tercüman ve Zaman gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Yeni Şafak gazetesinde 10 yıl boyunca baş yazarlık yaptıktan sonra dönemin hükümetini eleştiren bir yazısı yayınlanmadığı için istifa etti. Aralık 2013’te Bugün gazetesinden ayrıldı.Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Burç FM’de günlük yorumlar, Mehtap TV’de ise haftalık program yaptı.

Ahmet Taşgetiren Kimdir?

Altınoluk dergisinde genel yayın yönetmenliği, Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Lise yıllarında güreş, futbol ve voleybol sporlarıyla ilgilendi. İmam-Hatip Lisesi ve Yüksek İslam Enstitüsü’nün voleybol takımında oynadı. Yeniden Milli Mücadele hareketi içinde yer aldı. Yeniden Milli Mücadele dergisinin yazarlarından oldu. “Yeniden Milli Mücadele”, “Pınar”, “Türk Edebiyatı” dergilerinde şiir, hikaye ve denemeleri yayınlandı, yöneticilik yaptı. 1975 yılında günlük Bayrak gazetesinde, daha sonra da 1978 yılında Tercüman gazetesinin yazı işleri kadrosunda görev alarak profesyonel gazetecilik hayatına başladı. 1988 yılına kadar Tercüman’ın yazı işleri kadrosun Edebiyatı dergisi yazı işleri müdürlüğü yaptı. Ahmet Taşgetiren uzunca bir süre de Zaman gazetesinde haftada bir yayınlanan makaleleri ile yer aldı. Yeni Şafak gazetesinde 10 yıl başyazar olarak çalıştı. 

Ahmet Taşgetiren, Emine Taşgetiren ile evlidir ve beş erkek çocuğu vardır. Ahmet Taşgetiren, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Ahmet Taşgetiren Kimdir?

Ahmet Taşgetiren 16 Nisan 2017 referandumu sonrası Cem Küçük tarafından “İslamcılar AK Parti’den tasfiye edilmeli” tezine karşı sert bir yazı kaleme aldı.Küçük’ün tezi İslami kesim tarafından da tepkiyle karşılandı. O yzı sonrası Taşgetiren 28 Nisan 2017 tarihinde uzun zamandır çalışmakta olduğu Star gazetesinden ayrıldı.

Ahmet Taşgetiren Biyografisi, Ahmet Taşgetiren nereli? Gazeteci Ahmet Taşgetiren kaç yaşında?