Ahmet Olgun Sünear Kimdir?

Şu sıralar ATV ekranlarında yayınlanan Destan adlı dizide Yaman karakterini canlandıran Ahmet Olgun Sünear hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz… Destan Yaman kim, gerçek adı nedir? Ahmet Olgun Sünear kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ahmet Olgun Sünear Kimdir?

Ahmet Olgun Sünear Kimdir? 24 Aralık 1982 İstanbul doğumlu olan oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun. Kısa süren modellik deneyiminden sonra oyunculuğa yönelen Sünear çeşitli televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde yer aldı.

Destan‘Yaman’ Ahmet Olgun Sünear kimdir? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ahmet Olgun Sünear, 1982 doğumludur. Kameralar karşısına ilk kez Kampüste Çıplak Ayaklar isimli film ile geçen Ahmet Olgun Sünear ile ilgili merak edilenler haberimizde… Ahmet Olgun Sünear nereli ve kaç yaşında?

Varı yoğu Sırma olan, Dağ’ın yiğit ve cesur savaşçısı, Akkız’ın can yoldaşı.

Ahmet Olgun Sünear Kimdir?

24 Aralık 1982 İstanbul doğumlu olan oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı üzerine eğitim aldı. Kısa süren modellik deneyiminden sonra oyunculuğa yönelen Sünear çeşitli televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde yer aldı. Bahar Kerimoğlu ile metod oyunculuk çalıştı. Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları bölümüne devam etti. Modern dansa yoğunlaştı.

Ahmet Olgun Sünear, Gaye Sökmen Ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Dergilere fotomodellik yaparak modelliğe başladı. Bir çok reklam filmlerinde oynadı.

--------------------------------------

2014 – 2015 tarihleri arasında başrollerini Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin paylaştığı “Maral” adlı dizide Ceyda Düvenci, Fırat Altunmeşe, Reha Özcan, Defne Halman ile birlikte rol alırken Benan karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında “Çilek” adlı sinema filminde İlker Aksum, Halil Sezai Paracıkoğlu,Azra Akın, Bülent Şakrak, Selen Öztürk ile beraber rol aldı.

Ahmet Olgun Sünea, 2015 yılının Ekim ayında başlayan ve Yapımcılığını Birol Güven’in, yönetmenliğini ise Korhan Bozkurt’un üstlendiği “Mayıs Kraliçesi” adlı dizide başrolde oynayan Yağmur Tanrısevsin’den başka dizide Hatice Aslan, Ahmet Olgun Sünear, Samet Sırmalı, Burak Hakkı, Kazım Akşar, Derya Şensoy, Serhan Onat ve Erkan Taşdöğen da oyuncu kadrosundadır.

Kameralar karşısına ilk kez 2009 yılında Kampüste Çıplak Ayaklar isimli sinema filminde canlandırdığı Arda karakteri ile geçti. “Son”, “Boynu Bükükler”, “Maral”, “Mayıs Kraliçesi”, “Kanıt: Ateş Üstünde”, “Seven Ne Yapmaz” gibi yapımlarda rol alan Ahmet Olgun Sünear, şimdilerde Star televizyonunda yayınlanan Erkenci Kuş dizisinde Bulut karakterine hayat vermektedir. Ahmet Olgun Sünear, 1.89 metre boyunda, 85 kilo ve Oğlak burcudur.

Ahmet Olgun Sünear’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2022 – Destan
2019 – Erkenci Kuş (Bulut) (TV Dizisi)
2019 – Aslı Gibidir (Sinema Filmi)
2018 – Can Feda (Sinema Filmi)
2017 – Seven Ne Yapmaz (Serdar) (TV Dizisi)
2016 – Kanıt: Ateş Üstünde (Rüzgar) (TV Dizisi)
2015 – Mayıs Kraliçesi (Oğuz)(TV Dizisi)
2014 – Çilek (Ozan) (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Maral (Benan) (TV Dizisi)
2014 – Boynu Bükükler (Selim) (TV Dizisi)
2012 – Son (TV Dizisi)
2009 – Kampüste Çıplak Ayaklar (Arda) (Sinema Filmi)

Ahmet Olgun Sünear biyografisi, Ahmet Olgun Sünear nereli ve kaç yaşında?

YORUM YAP