Ahmet Bağış Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ahmet Bağış Kimdir?

Ahmet Bağış Kimdir? 1973 yılında Mardin’de dünyaya geldi. Ortaöğretimini Mardin’de tamamladı. Mardin Lisesi mezunudur. Üniversiteye Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde başladı.

İETT Genel Müdürü Ahmet Bağış, sosyal medyadan görevinden istifa ettiğini duyurdu. Geçen dönem göreve getirilen Bağış, beklediği profesyonel yönetim anlayışını bulamadığı gerekçesiyle istifasını duyurdu. Peki, Ahmet Bağış kimdir, nereli?

Yüksek Lisans ve doktorasını ise Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. Ahmet Bağış’ın iş hayatının tamamı İETT Genel Müdürlüğü’nda geçti. 2005-20010 yılları arasında Bilgi İşlem, 2010 yılında Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, 2010-2013 yılları arasında Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ve 2013-2014 yılları arasında ise İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

--------------------------------------

2014 yılında Genel Müdür Yardımcısı olan Ahmet Bağış halen bu görevini yürütürken, Genel Müdürlüğe de vekalet etmeye başladı. İngilizce ve Arapça bilen Bağış evli ve üç çocuk babasıdır.

ÖĞRETİM ÜYESİ OLARAK GÖREV YAPTI

İETT Genel Müdürü, 2005 yılına kadar Öğretim Üyesi olarak çalıştı, ardından da 2005 yılında İETT’ye atandı. 2005-2010 yılları arasında İETT Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonra sırasıyla; Makine İkmal Dairesi Başkanı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak çalıştı. 2014 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 24 Kasım 2017 tarihinde vekaleten Genel Müdürlük görevine getirilen Bağış, evli ve dört çocuk babasıdır.met Bağış Kimdir

YORUM YAP