Uğur Uzunel Kimdir?

Uğur Uzunel kimdir, kaç yaşında, nereli gibi sorulara yanıt aranıyor. Uğur Uzunel 2 Kasım 1988 yılında İzmir Kadifekale’de dünyaya geldi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Uğur Uzunel Kimdir?

Uğur Uzunel Kimdir? 12 Kasım 1988 tarihinde İzmir’in Konak ilçesine bağlı Kadifekale semtinde dünyaya geldi. Türk oyuncudur. Oyunculuğa merakı küçük yaşlarında başladı. İlkokul ikinci sınıftan itibaren tiyatrolarda yer almaya başladı.

Uzun yıllar Bilimsel Tiyatro Atölyesi’nde sahne aldı. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünde tamamladı. Okulun deneme topluluğunda kısa ve uzun pek çok oyunda ve tez çalışmalarında görev aldı.

Lisans eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Anasanat Dalı bölümünde tamamladı. Okulun deneme topluluğunda kısa ve uzun pek çok oyunda ve tez çalışmalarında görev aldı.

Uğur Uzunel Kimdir ?

Uğur Uzunel Kimdir

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda kadrolu oyunculuk yaptı. Kısa film çalışmalarından sonra ‘Kumdan Kale’, ‘Ferah Feza’, ‘El Yazısı’ ve ‘Evdeki Yabancılar’ adlı uzun metraj sinema filmlerinde oynadı. İlk başrol deneyimi 2012 yılında ‘Ferah Feza’ filmi oldu. Malatya Film Festivali ve Fibresci Film Festivali’nden ‘En İyi Film’ ödülüne layık görüldü.

--------------------------------------

İlk televizyon dizisi deneyimini 2012 yılında ‘Ağır Roman Yeni Dünya’da ‘Kür Mehmet’ karakterini oynayarak yaşadı.
Kısa film çalışmalarından sonra ‘Kumdan Kale’, ‘Ferahfeza’, ‘El Yazısı’ ve ‘Evdeki Yabancılar’ adlı uzun metraj sinema filmlerinde oynadı. İlk başrol deneyimi 2012 yılında Ferahfeza filmi oldu. İlk televizyon dizisi deneyimini 2012 yılında Ağır Roman Yeni Dünya’da ‘Kürt Mehmet’ karakterini oynayarak yaşadı.

Uğur Uzunel 1.80 metre boyunda, 74 kilo ve akrep burcudur. Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @uguruzunel, Twitter’da @uguruzunel kullanıcı adıyla yer almaktadır.

UĞUR UZUNEL DİZİLERİ VE FİLMLERİ

Masumlar Apartmanı (TV Dizisi 2020)
Afili Aşk (Erkut, TV Dizisi 2019)
Halka (Şener, TV Dizisi 2019)
Her Şey Yolunda (Abi, Kısa Film 2018)
Aşk ve Mavi (İsmet (Ali’nin kardeşi, TV Dizisi 2016)
İkimizin Yerine (Sevilin Aşığı, Sinema Filmi 2016)
Takım: Mahalle Aşkına! (Sinema Filmi 2015)
Nefesim Kesilene Kadar (Yusuf, Sinema Filmi 2015)
Şeref Meselesi (Selim, TV Dizisi 2014)
Ağır Roman Yeni Dünya (Kürt Memet, TV Dizisi 2012)
Ferahfeza (Ali, Sinema Filmi 2012)
El Yazısı (Hamit, Sinema Filmi 2012)

Uğur Uzunel Biyografisi, kaç yaşında? Ünlü oyuncu Uğur Uzunel nereli?

YORUM YAP