Sümeyye Erdoğan Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sümeyye Erdoğan Kimdir?

Sümeyye Erdoğan Kimdir? 1985 yılında İstanbul’da doğumludur. Sümeyye Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erdoğan’ın dört çocuğundan birisidir.

Annesi Emine Erdoğan’dır. Ahmet Burak, Necmettin Bilal ve Esra adlı kardeşleri vardır. Trabzon’daki Araklı İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. 2002 yılında girdiği üniversite sınavında başarısız olduktan sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam etmiştir. Burslu olarak Indiana Üniversitesi’nde sosyoloji ve siyaset alanında lisans eğitimi almıştır. Eğitimini 2005 yılında tamamladıktan sonra yüksek lisansını Londra Ekonomi Okulu’nda ekonomi alanında yapmıştır.

Sümeyye Erdoğan Kimdir?

2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketine ortak olmuştur. 2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştı. Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur. Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.

--------------------------------------

2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştır. Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur. Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar’ın Halkalı’daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapılacak nikah töreni ile dünya evine girdi. Sümeyye Erdoğan Kimdir?

Sümeyye Erdoğan Kimdir?

Lisans eğitiminin ardından İngiltere”de London School of Economics”de ekonomi alanında yüksek lisans yapan Sümeyye Erdoğan, babası Başbakan Erdoğan’a “fahri danışmanlık” yapıyor.

Kariyer günlüğünde, Ürdün”de gidilen 6 aylık bir Arapça kursu, keman ve şan dersleri yer alıyor.

Sümeyye Erdoğan Biyografisi, Sümeyye Erdoğan nereli? Sümeyye Erdoğan kaç yaşında?

YORUM YAP