Selvigül Şahin Kandoğmuş Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Selvigül Şahin Kandoğmuş Kimdir?

Selvigül Şahin Gündoğmuş Kimdir? Reşadiye, Tokat doğumlu yazar ilköğrenimini Babaeski’de, liseyi ve üniversiteyi İstanbul’da tamamladı. Yazmaya lise yıllarında başladı. Selvigül Şahin Kandoğmuş Kimdir

Selvigül Şahin Gündoğmuş Kimdir? Reşadiye, Tokat doğumlu yazar ilköğrenimini Babaeski’de, liseyi ve üniversiteyi İstanbul’da tamamladı. Yazmaya lise yıllarında başladı.

Selvigül Şahin Kandoğmuş Kimdir?

İlk öyküsü “Ellerinde Perçemler Ayaklarında İnciler” adıyla Yedi İklim Dergisi’nde yayınlandı.
Yazıları ve öyküleri, Kitap Dergisi, Kafdağı, Yedi İklim, Hece Öykü, Değirmen, Kurani Hayat, Vuslat, Umran, Özgün İrade, Eğitim Yazıları gibi dergilerde; Edebistan, Kadınnews, Medya Sofa, Özgün Duruş, Dünya Bizim gibi internet sitelerinde yayınlandı. Milat Gazetesi’nde köşe yazarlığını sürdürmektedir. Selvigül Şahin Kandoğmuş Kimdir?

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi’ndeki bir grup arkadaşıyla, ‘Üniversiteli’ dergisini çıkartarak yazı hayatına başladı. Bahçelievler ve Bağcılar Belediyeleri, Eğitim-Kültür Müdürlüklerinde bir süre çalıştı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

İkbal Eğitim Kültür Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığında bulundu. Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesidir.
Meryem Zehra’nın, Hacer’in, Mustafa’nın ve Hümeyra’nın annesi. İstanbul’da ikamet etmektedir.

--------------------------------------

Yörünge dergisinde muhabir olarak görev yapmış ve sonrasında Bahçelievler ve Bağcılar Belediyelerinde çalışmıştır. İslam Kültür Mirasını Araştırma Vakfı üyesidir. Yazarın öyküleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmıştır. 2005 yılında çıkan bir çocuk dergisinde yazı işleri müdürlüğü yapmıştır.

İlk öyküsü “Ellerinde Perçemler Ayaklarında İnciler”, Yedi İklim dergisinde (Eylül 1993) yer aldı. Daha sonra öykülerini Yedi İklim’den başka, Hece, Heceöykü ve Kafdağı (Almanya) dergilerinde yayımladı. 2005’te çıkmaya başlayan Pamuk Şekeri çocuk dergisinin sorumlu yazı işleri müdürlüğünü yaptı. 2000 yılında Trabzon Belediyesi “Deprem” konulu hikâye yarışmasında İkincilik Ödülü aldı.

Selvigül Şahin Kandoğmuş Kimdir?

“Şahin, hep özlemleri, yitirilmiş hayatları, güzellikleri, hayatın acılı, mutsuz yanlarını anlatır. Tüm güzellikler geride, geçmişte kalmıştır. Zaman zaman çocukluğa, onun safiyetine döner. Ona göre yaşanan zamanın zihniyeti tümüyle yanlışa yönlenmiştir. Güzellikler, doğrular hep geçmişte kalmıştır. Dostluk, samimıyet kaybolmuştur. Bunun en büyük nedeni şehirdir, modernizmdir. Kimi öykülerde kırsala dönmesi bu yüzdendir.” (Necip Tosun)

ESERLERİ (Öykü):

Gülendamın Renkleri (2001), Hayırlı Haber (2002).

Selvigül Şahin Kandoğmuş Biyografisi, Selvigül Şahin Kandoğmuş nereli? Selvigül Şahin Kandoğmuş kaç yaşında?

YORUM YAP