Pelin Karahan Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Pelin Karahan Kimdir? 6 Ekim 1984 yılında Ankara’da doğdu.Gerçek adı Vildan Pelin Karahan’dır. Eskişehir’de Turizm Otel İşletmecilik okumuştur.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pelin Karahan Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Pelin Karahan Kimdir? 6 Ekim 1984 yılında Ankara’da doğdu. Gerçek adı Vildan Pelin Karahan’dır. Eskişehir’de Turizm Otel İşletmecilik okumuştur.

Pelin Karahan biyografisi, kaç yaşında? Pelin Karahan hangi dizilerde oynadı?

Sonsuza Yürümek, Cemalim 2, Kavak Yelleri, Mavi Kelebekler, Muhteşem Yüzyıl, Yeter, Yuvamdaki Düşman ve Bir Zamanlar Kıbrıs gibi bir çok projede rol almıştır. 24 Haziran 2014 yılında iş adamı Bedri Güntay ile evlenen Pelin Karahan’ın bu evliliğinden Ali Demir ve Can Eyüp isimlerinde iki çocukları vardır.

Pelin Karahan Kimdir?

Küçüklüğünde İzmir’in bir ilçesinde kısa süre kaldıktan sonra tekrar Ankara’ya döndü.

Pelin Karahan Eğitimi

İlk okulu Ankara Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve İzmir’de Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ankara Polis Koleji’ni bıraktıktan sonra eğitimine tekrar devam eden Pelin Karahan Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nden başarıyla mezun oldu. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliğinden mezun oldu.

Güzel oyuncu, okul yıllarında birçok faaliyete katılım gösterdi.

--------------------------------------

Dans ve taklit yönünden fazlasıyla kabiliyetli olan Karahan, İstanbul’a çalışmak için geldiğinde ek iş olarak çalışmak için Erberk Ajans’a kaydoldu.

Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekti. Bu reklamların devamı da geldi. Coca Cola Light , Yedigün, Kit Kat Son olarak karşımıza Komili Şampuan Reklamı ile çıktı.

Başından bugüne kadar oyunculuk ne de sanatın herhangi bir kolu ile ilgili hiçbir merakı, çalışması ve altyapısı olmadığı halde üniversite yıllarında televizyon dünyasına girmesi arkadaşlarının desteği ile oldu.

Pelin Karahan nasıl ünlü oldu?

İlk projesi 2007-2011 yılları arasında yayınlanan Kavak Yelleri dizisi olmuş, oynadığı rol ile 2011 yılında En Başarılı Kadın Dizi Oyuncusu ödülünü almıştır. Reklam çekimleriyle başladığı oyunculuğa Kavak Yelleri dizisiyle devam etti. 23 Ekim 2011 tarihinde bir süredir aşk yaşadığı Erdinç Bekiroğlu ile Barcelona’da gizlice evlendi 2013 senesinde boşandılar. İkinci evliliği Bedri Güntay ile olmuştur. Bu evlilikten Ali Demir ve Eyüp Can adında iki oğlu olmuştur.

Pelin Karahan Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Pelin Karahan çingene mi?

Hayatı Ankara’da doğup büyüyen Karahan, ayrıca anneanne tarafından Arnavut kökenlidir.

Pelin Karahan Dizileri

  • Muhteşem Yüzyıl
  • Kavak Yelleri
  • Yeter
  • Bir Zamanlar Kıbrıs
  • Yuvamdaki Düşman T
  • Bir Zamanlar Kıbrıs/Kıbrıs: Zafere Doğru

YORUM YAP