Öykü Karayel Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Öykü Karayel Kimdir?

Öykü Karayel Kimdir? 1 Ocak 1990 İstanbul doğumlu Türk oyuncudur. 1990 yılında İstanbul’da doğan Öykü Karayel, Çemberlitaş Kız Lisesi mezunudur. Kenter Tiyatrosu’nda kısa bir eğitim aldıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi.

Öykü Karayel kimdir, nereli ve kaç yaşında? Sorusu sevenleri tarafından merak konusu oldu. Netflix’te yayınlanan Bir Başkadır dizisinde Meryem karakterini oynayan Öykü Karayel ile ilgili detaylar…

Henüz konservatuar öğrencisiyken, Tiyatro Krek’in Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunu için yapılan seçmelere katıldı ve 30 aday arasından Ayşe rolünü oynamaya hak kazandı. İlk profesyonel deneyimi olan; Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı tiyatro oyunundaki Ayşe rolüyle, 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülü’nü ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü almayı başardı. Kuzey Güney adlı tv dizisinde, Cemre Çayak karakterini oynamıştı. 2014 yılındaki ilk oyunu Moda Sahnesinde Katil Joe ile seyircilerin karşısına çıkıyor. Öykü Karayel Kimdir?

Konservatuar öğrencisi iken Tiyatro Krek’de 2010 yılında “Güzel Şeyler Bizim Tarafta” adlı oyunda Ayşe rolünü oynamaya başladı. Bu oyundaki performansı ile 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, “Efes Özel Ödülü”nü ve “Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü”nü kazandı.

Şarkıcı Can Bonomo ile 2018 yılında dünya evine giren Öykü Karayel şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Muhteşem İkili dizisinde Yağmur karakterine hayat vermektedir. Öykü Karayel, 1.63 metre boyunda, 51 kilo ve Başak burcudur.

--------------------------------------

Öykü Karayel Kimdir?

Performansıyla önce senarist Ece Yörenç’in ardından da yapımcı Kerem Çatay’ın ilgisini çekip 20 yaşında oyuncu olmuştur. Kuzey Güney adlı tv dizisinde, Cemre Çayak karakterini canlandırmıştır. 2014 yılındaki ilk oyunu Moda Sahnesinde Katil Joe ile seyircilerin karşısına çıkıyor. Kara Para Aşk adlı tv dizisine 30. bölüm ile dahil olmuş ve dizide İpek karakterini oynamıştır.

Ödülleri:

2011 – 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri – Efes Özel Ödülü – Güzel Şeyler Bizim Tarafta
2011 – Tiyatro Eleştirmenleri Birliği – Genç Yetenek Ödülü – Güzel Şeyler Bizim Tarafta

Öykü Karayel Dizi ve Filmleri

2015 -Bulantı- Aslı- Başrol Oyuncusu Film
2016 -Toz -Azra Naziri- Başrol Oyuncusu Film
2017 -İşe Yarar Bir Şey- Canan- Başrol Oyuncusu Film
2018 -Put Şeylere -Elif- Başrol Oyuncusu- Film
2011-2013- Kuzey Güney- Cemre Çayak Tekinoğlu Başrol Oyuncusu Dizi
2014-2015- Kara Para Aşk- İpek Yardımcı Oyuncu Dizi
2016‐2017- Muhteşem Yüzyıl Kösem- Dilruba Sultan Yardımcı Oyuncu Dizi
2017-2018 -Kalp Atışı -Eylül Erdem -Başrol Oyuncusu Dizi
2018-2019- Muhteşem İkili- Yağmur Bulut- Başrol Oyuncusu Dizi
2019 -Jet Sosyete -Sinem -Konuk Oyuncu (45. bölüm) Dizi
2020 -Bir Başkadır -Meryem -Başrol Oyuncusu İnternet dizisi
2021- Kaderimin Oyunu -Asiye Yılmaz- Başrol Oyuncusu Dizi

Öykü Karayel Biyografisi, Öykü Karayel nereli? Öykü Karayel hangi dizilerde oynadı? Öykü Karayel kaç yaşında?

YORUM YAP