Ömer Karaoğlu Kimdir? Kaç yaşında ve Nereli?

Ömer Karaoğlu nereli? Müzisyen, Şarkıcı Ömer Karaoğlu kaç yaşında? İlk kez sahneye çıktığı 17 yaşından bugüne, 40 yıla yakın süredir sahnede olan bir sanatçı Ömer Karaoğlu. Sanatçı kimliğinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi’nde ders veren bir iktisat profesörü aynı zamanda.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ömer Karaoğlu Kimdir? Kaç yaşında ve Nereli?

Ömer Karaoğlu Kimdir? 1967 yılında İstanbul Bayrampaşa’da doğdu. Çocukluk dönemlerinde babası onun müftü olması istemiştir. Bir abisi bulunan Ömer Karaoğlu babasından gizli gizli o dönemlerde gitar çalmaya başlamış, okul korolarında yer almıştır.

Ömer Karaoğlu, 1967 yılında İstanbul Bayrampaşa’da doğdu. Çocukluk dönemlerinde babası onun müftü olması istemiştir. Bir abisi bulunan Ömer Karaoğlu babasından gizli gizli o dönemlerde gitar çalmaya başlamış, okul korolarında yer almıştır.

Ömer Karaoğlu, 1985 yılında İTÜ Makine mühendisliğini kazanmış ancak mühendisliğin kendisine göre olmadığına karar vermiş tekrar sınava girmiş ve İstanbul İktisat’ı kazanmış ve Beyazıt Meydanına adım atmıştır.

İktisat Tarihi alanında doktora yapan Ömer Karaoğlu 28 Şubat sürecinde başörtülü öğrencilerin direnişine destek vermiş okul yönetimi İslami görüşü sebebi ile o dönemde istifa etmesi için baskı uygulamış oda ihraç olmaktansa onurlu bir şekilde istifa etmiştir. Yaptığı besteler ve seslendirdiği ezgiler ile müzik severlerin içine işleyen nağmelerin sahibi Ömer Karaoğlu evli ve 2 oğlu vardır. Ömer Karaoğlu Kimdir?

--------------------------------------

Ömer Karaoğlu’nun albümleri, Doğ Ey Güneş, Adı İçin Yaşamak, Gökyüzü Depremleri, Sızı, Azade, İzler, Karayel, Her Dem Yeniden, Kim, Hani Bir yanımız

Ömer Karaoğlu Kimdir? Kaç yaşında ve Nereli?

Ömer Karaoğlu Kimdir? Kaç yaşında ve Nereli?

İktisat Tarihi alanında doktora yapan Ömer Karaoğlu 28 Şubat sürecinde başörtülü öğrencilerin direnişine destek vermiş okul yönetimi İslami görüşü sebebi ile o dönemde istifa etmesi için baskı uygulamış oda ihraç olmaktansa onurlu bir şekilde istifa etmiştir.

Yaptığı besteler ve seslendirdiği ezgiler ile müzik severlerin içine işleyen nağmelerin sahibi Ömer Karaoğlu evli ve 2 oğlu vardır.

YORUM YAP