Neslişah Alkoçlar Kimdir? Kaç Yaşında?

Neslişah Alkoçlar, 2 Aralık 1988’te İzmir’de doğdu. Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit’in torunu olan Alkoçlar eski oyuncu Gülşah Soldan’ın kızıdır.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Neslişah Alkoçlar Kimdir? Kaç Yaşında?

Neslişah Alkoçlar Kimdir? 2 Aralık 1988 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit‘in torunu, eski oyuncu Gülşah Alkoçlar‘ın kızıdır. Babası Ender Alkoçlar‘dır. Aslışah adında kız kardeşi vardır.

Babasının Uludağ’da oteli vardır.

Neslişah Alkoçlar kaç yaşında?

2 Aralık 1988 tarihinde İzmir‘de doğmuş olan Neslişah Alkoçlar 2024 itibari ile 36 yaşındadır. 


Neslişah Alkoçlar ne mezunudur?

İlkokulu Bursa‘da başladı sonra İstanbul Yüzyıl Işıl İlk Okulunda bitirdi. Ortaokul ve liseyi ise İngiltere‘de Somerset te Millfield Koleji’nde okudu. Londra‘da devlet üniversitesi olan Westminster Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Neslişah Alkoçlar Kimdir?

İngiltere’de okuduğu yıllarda kolej takımında voleybol da oynadı. Üniversite döneminde her yaz Doğan Holding’e ait medya reklam satış ve pazarlama şirketi olan Birmaş’ta staj yaptı ve mezun olunca 2 yıl Birmaş’ta Kanal D Reklam Satış Pazarlama bölümünde çalıştı. Aynı dönemde ve halen de Alkoçlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görevli ve aktif olarak çalışmaktadır.

Babası da milli kayakçı olan ve iki yaşında kayağa başlayan Neslişah Alkoçlar, Türkiye şampiyonu milli kayakçıdır. Aynı dönemde snowboard Türkiye şampiyonu da oldu. Türkiye’yi aynı anda olimpiyatlarda 2 dalda (snowboard ve kayak yarışlarında) temsil eden ilk bayan kış sporcusudur. Snowboard ve kayak yarışlarında Türkiye şampiyonlukları ve dünya çocuk kupası liginde 5. lik derecesi vardır.

Neslişah Alkoçlar Kimin Kızı

Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit’in torunu olan Alkoçlar eski oyuncu Gülşah Soldan’ın kızıdır.

--------------------------------------

Neslişah Alkoçlar, Snowboard ve kayak dışında; voleybol ile başta, su sporlarından, wakeboard, su kayağı ve bröveli su altı dalışı yapmaktadır. Sağlıklı beslenmenin yanında sporun da önemini bilerek her gün düzenli yürüyüş, yoga ve pilates yapıyor.

Özellikle dedesi Selim Soydan, eski bir Fenerbahçeli futbolcu olması, babasının da hem Bursaspor hem de Türkiye Futbol Federasyonu eski Yönetim Kurulu Üyesi olması sebebiyle, çocukluğu hep spor yapmak, futbol seyretmek ve dinlemekle geçti.

Neslişah Alkoçlar Kimdir?

Neslişah Alkoçlar Kimdir?

2011 senesinde 2 Nisan’da CNN TÜRK‘te spor haberlerini sunmaya başladı. Daha önce Can Gürzap‘tan diksiyon dersleri aldı. Neslişah Alkoçlar, organik gıda markası “Raya” adlı firma kurdu. Neslişah Alkoçlar, 22 Haziran 2009 tarihinde işadamı Batu Aksoy ile evlendi. 2010 yılında boşandı.


Neslişah Alkoçlar kiminle evli?

Neslişah Alkoçlar Kimdir? Kaç Yaşında?

Neslişah Alkoçlar, Engin Altan Düzyatan ile 28 Ağustos 2014 tarihinde evlendi. Nikâhtan sonra yapılan düğünde Kenan İmirzalıoğlu ve Engin Altan Düzyatan karşılıklı zeybek oynadı.

YORUM YAP