Necip Memilli Kimdir?

Necip Memilli Kimdir?

Kimdir

Necip Memilli Kimdir? 27 Mayıs 1980 yılında Adana’da doğmuştur. İkizler burcu olan Necip Memili Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro oyunculuk bölümü mezunudur.

Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümü okuduktan sonra makine montaj da çalışan Necip Memili 1999 yılında Adana Seyhan belediye tiyatrosunda Amatör olarak oynamaya başladı.

Necip Memilli Kimdir?

2003 yılında kazanmış olduğu Çukurova Üniversitesi’ndeki Devlet konservatuarı tiyatro bölümüne devam ettikten sonra 2007 yılında mezun olan oyuncu daha sonra İstanbul’a gitti. Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışan Necip Memili 2007 yılında çocukluk arkadaşı olan Caner Cindoruk ile birlikte İstanbul’a geldiği zaman Savaş Dinçel’in yazmış olduğu Uçurtmanın Kuyruğu adlı tiyatro oyununda rol aldı.

Reşat Nuri Güntekin’in romandan uyarlanmış olan ve 2007- 2008 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan Yaprak Dökümü adlı dizide Erkan karakterini canlandırdı. 2009-2010 yılları arasında Orhan Kemal’in romanından alınan Hanımın Çiftliği dizisinde Zaloğlu Ramazan karakterini oynayan Necip Memili bu dizideki rolüyle oldukça dikkat çeken bir oyunculuk sergiledi. 2015 yılında Ocak ayında Moda sahnesinde Bira Fabrikası adlı oyunda oynayan Necip Memili birçok Tiyatro ve dizi de oyunculuk yapmıştır.

Necip Memilli’nin oynamış olduğu oyunlar şunlardır; Selena, Beşinci boyut, Arka Sokaklar, Hakkını helal et, Bezbebek, Yaprak Dökümü, Pusat, Gece gündüz, Hanımın Çiftliği, Kukuriku kadın Krallığı, Nenehatun, Firar, Sümela’nın Şifresi Ay büyürken uyuyamam, Lüks otel, Dila Hanım, Yalan Dünya, Moskova’nın Şifresi Temel, Ulan İstanbul, Bedel, Sürgün İnek, Guruldayan kalpler, Kaçma birader, Yok artık ve Kehribar. Necip Memilli Kimdir

Rol aldığı projeler

2020- (Çukur) (TV dizisi)
2016 – Kaçma Birader (Şişe Kadir) (Sinema Filmi)
2016 – Kehribar (Musa Bozoğlu) (TV Dizisi)
2015 – Yok Artık (Ahmet) (Sinema Filmi)
2015 – Bedel (Vedat Seyhanlı) (TV Dizisi)
2014 – Ulan İstanbul (Doğan/Dodo) (TV Dizisi)
2014 – Guruldayan Kalpler (Sinema Filmi)
2013 – Sürgün İnek (İmam Ahmet) (Sinema Filmi)
2013 – Halam Geldi (Haluk) (Sinema Filmi)
2012 – Moskova’nın Şifresi: Temel (Ali Kemal Sözer) (Sinema Filmi)
2012 – 2013 – Dila Hanım (Azer) (TV Dizisi)
2011 – Yalan Dünya (İnşaat İşçisi) (TV Dizisi)
– Sümela’nın Şifresi: Temel (Ali Kemal Sözer) (Sinema Filmi)
– Lüks Otel (Mehdi) (Sinema Filmi)
– Firar (Fikret) (TV Dizisi)
– Ay Büyürken Uyuyamam (Fırıldak Necmi) (Sinema Filmi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir