Metin Uca Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Metin Uca Kimdir? 1961 tarihinde doğdu. Metin Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri aldı. Babası Hakkarili annesi Bilecikli olan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabir oldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Metin Uca Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Metin Uca Kimdir? 1961 tarihinde doğdu. Metin Uca, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri aldı. Babası Hakkarili annesi Bilecikli olan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabir oldu.

Kanal D, Show TV, Atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik yapan Metin Uca aynı zamanda program da yapmıştır. Metin Uca kimdir sorusunun yanıtı sık sık araştırılıyor. Gündeme dair yorumları ile dikkatleri çeken Metin Uca, vatandaşların merak konusu oldu.

Metin Uca kimdir sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. CHP içinde aktif siyasetle uğraşmış olan Metin Uca, programlarıyla da dikkat çeken bir isimdir. Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Metin Uca hakkında araştırmalar yapılıyor. Metin Uca kimdir? Metin Uca kaç yaşında, nereli? Metin Uca hayatı ve biyografisi!

Metin Uca Kimdir?

Babası Hakkârili annesi Bilecikli olan; kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri alan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT’ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, Atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

--------------------------------------

CHP içinde aktif siyasetle uğraştı, 1999 yılından sonra “Günaydın Türkiye” adlı sabah haberleri programları ve 2002 yılında Star TV’de yayımlanmaya başlayan “Passaparola” adlı yarışmayla tanındı. Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçı, 2004 yılından bu yana bir kitap üzerinde çalışıyor. 2010-2011 yılları arasında Star TV’de yayınlanan “Passaparola” adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Yarışma 9 sene yayımlandı ve 740. bölümü ile ekranlara veda etti.

Metin Uca Eğitimi

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara‘da tamamladı. İstanbul Jeoloji Mühendisliğinde okumaya başladı. Üniversite öğrenciliği yıllarında harçlığını çıkarmak için Gelişim yayınlarının ansiklopedilerinin pazarlaması işinde çalıştı. Bu arada Tiyatro ve yaratıcı drama eğitimi aldı. Jeoloji Mühendisliğinden mezun olan Metin Uca, Ankara Halk Eğitimde tiyatro yapmaya başladı.

Metin Uca Kimdir

Eserleri

Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim, 2004, Epsilon Yayınları, ISBN 975-331-675-5

Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam?, 2006, Epsilon Yayınları, ISBN 975-331-847-2

Tüh, 2007, Doğan Kitap, ISBN 978-975-991-537-7

YORUM YAP