George Clooney Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
George Clooney Kimdir?

George Clooney Kimdir? 1961 yılında ABD Kentucky’de doğmuştur. George Clooney, gazeteci ve politikacı bir ailenin ferdidir. Liseyi Ohio’da okuyan Clooney, 1979 yılında Augusta High School’dan mezun olmuştur. Öğrencilik hayatı pek parlak olmayan Clooney, sporla iç içe bir gençlik geçirmiştir.
Northern Kentucky University ile başlayan yüksek öğrenimini 1981’de University of Cincinnati’de sürdüren George Clooney, bu okulu mezun olamadan bırakmıştır. Başarısız ama popüler bir öğrenci olan Clooney, beyzbol oyuncusu olmak için Cincinnati Reds takımının seçmelerine katılmış ancak kabul edilmemiştir. Bu hayal kırıklığı George Clooney’in oyunculuk kariyerinin başlamasına sebep olmuştur. George Clooney Kimdir

--------------------------------------

1982 yılında Los Angeles’a taşınıp filmlerde ufak roller alarak oyunculuğa adım atan George Clooney, 1989 yılında Talia Balsam ile evlenmiştir. ER dizisinde 1994’te yüzünü tüm dünyaya tanıtan Clooney bu seride 2000 yılına kadar rol almış ve şöhretini giderek katlamıştır. İlk önemli sinema filmine Quentin Tarantino’nun senaryosunu yazdığı From Dusk Till Dawn ile imza atan George Clooney, 1993 yılında Talia Balsam’dan boşanarak bir daha evlenmeyeceğine dair yemin etmiştir. Tam bir hayvan sever olan Clooney, 18 yıl Max isimli bir domuz beslemiştir. İki buldog köpek besleyen George Clooney 2014 yılında evlenmeme yönündeki yeminini bozmuş ve dünya evine ikinci kez girmiştir.

George Clooney Biyografisi, George Clooney nereli? Sinema oyuncusu ve yönetmen George Clooney kaç yaşında?

 

YORUM YAP