Fethipaşa Sosyal Tesisleri – İBB Hizmeti

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Fethipaşa Sosyal Tesisleri – İBB Hizmeti

Fethipaşa Sosyal Tesisleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Üsküdar Paşalimanı’nda Fethipaşa Korusu içerisinde bulunan Sosyal Tesisimiz, 2.500 metrekarelik açık alan ve 800 metrekarelik restoran bölümüyle toplam bin kişiyi ağırlayabiliyor.

Fethipaşa Sosyal Tesisleri;

Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar uzanan İstanbul manzarası ve Levrek Şiş menüsüyle İstanbullulara yeni lezzetler sunuyor. Fethipaşa Sosyal Tesisleri’ni özel kılan bir başka yanı ise Sarayburnu’ndan başlayarak Ortaköy’e kadar uzanan İstanbul manzarasıyla gününüze eşlik ediyor olmasıdır.

Kuş cıvıltıları ve yemyeşil bir doğa içerisinde kentin gürültülü yaşantısından uzak bir gün yaşayabileceğiniz Fethipaşa Sosyal Tesisleri’nde, Fethipaşa Special ve Levrek Şiş menülerini mutlaka tatmalısınız.

Size eski İstanbul’u yaşatabilecek bir mekandır diyebiliriz. Ciddi bir kalabalığın olması biraz can sıkıyor ama o manzara, püfür püfür esen rüzgar sizi kendinizden almak için yeterli oluyor. Hizmetin ve kalitenin gayet iyi olduğu bir sosyal tesisidir.

Fethipaşa Sosyal Tesisleri

--------------------------------------

Tarihi Fethi Paşa Korusu; Anadolu yakasının Boğaz kıyısında yer alan ve Sultantepe semtinin Boğaz’ı gören sırtlarından, Kuzguncuk Tepesi ve Paşalimanı’na kadar uzanır. Yüzlerce bitki ve ağaç türlerini barındıran bu yemyeşil koruda bir zamanlar Türk edebiyatçı ve düşünürlerinden Cemil Meriç’i de ağırlayan konak, günümüzde Fethipaşa Sosyal Tesisleri adıyla misafirlerine Boğaz manzarası eşliğinde restoran hizmeti sunmaktadır.

Denizin tüm çekiciliğiyle seyredilebildiği, koyu ve serin gölgeleri ağırlayan Fethipaşa Sosyal Tesisleri; geleneksel Türk mutfağının tadına varmak isteyenleri yemyeşil ağaçlar ve kuş sesleri arasında ağırlar. 2003’ten beri kafeterya ve restoran hizmetleri sunan tesisin en özel lezzetlerini ise domates sos ve kaşar peyniri ile tatlandırılmış Fethipaşa Sipecial ve kavrulmuş mantar eşliğinde sunulan Levrek Şiş oluşturmaktadır. Bu arada Fethipaşa Sosyal Tesisleri’nde manzaraya karşı sıcacık çay eşliğinde yapılacak sabah kahvaltılarının, dumanı tüten salebin ve dost sohbetleri eşliğinde içilen kahvelerin de tadı bir başkadır.

İstanbuldaki Sosyal Tesisler

Adres

Kuzguncuk Mahallesi, Paşa Limanı Caddesi, Nacak Sokak, No 6, Üsküdar, İstanbul
İletişim 4441034

YORUM YAP