Buse Varol Kimdir?

Buse Varol, lisans eğitimini öğretmenlik üzerine alsa da oyunculuk mesleğinde nefes buldu. İki yıl kadar süren öğretmenlik deneyiminin ardından Miss Turkey güzellik yarışmasına katılarak kariyerini şekillendirdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Buse Varol Kimdir?

Buse Varol Kimdir? 25 Mart 1990 tarihinde Manisa’da dünyaya geldi. Üniversiteyi Eğitim Fakültesi Öğretmenlik tamamladı. 2 yıl kadar özel bir eğitim kurumu olan dershanede stajyerlik yaptı. 2012 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasıyla ise bambaşka bir kariyere adım attı.

Oyuncu Buse Varol Üniversite eğitimini Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümü’nde tamamladı. 2012’de Miss Turkey Güzellik Yarışması’na katılan Buse Varol, yarışmadan sonra bir süre modellik yaptı ancak karine oyunculukla devam etme kararı aldı .”Tozlu Yollar” dizisiyle ilk dizi deneyimini yaşayan Varol, “Sevda Kuşun Kanadında”, “Arka Sokaklar”, “Şehrin Melekleri” ve “Kış Güneşi”, “Rüya” gibi pek çok dizide yer aldı.

İlk dizisi “Tozlu Yollar”da “Şerife” karakterine hayat veren Buse Varol, “Arka Sokaklar” Dizisinde ise “Yasemin” isimli bir polis memurunu canlandırdı. Buse Varol, yapımcılığını Türker İnanoğlu ve Erler Film’in üstlendiği “Dostlar Mahallesi” adlı dizide Alişan ve Çağla Şikel ile birlikte taksicilik yapmak zorunda kalan bir üniversite öğrencisi olan Bahar karakterini canlandırdı.

Buse Varol Kimdir?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Payitaht Abdülhamid”in kadrosuna sonradan dahil oldu. Buse Varol, Dostlar Mahallesi dizisinin setinde tanıştığı Alişan ile 6 Mayıs 2018 tarihinde evlendi. Buse Varol ve Alişan’ın bir oğlu bir kız var.

“Payitaht: Abdülhamid” dizisinde “Mislimelek Sultan” karakterine oynayan Buse Varol, kısa bir süre “Çok Tatlı” programının sunuculuğunu üstlendi.

2017 yılında “Dostlar Mahallesi” adlı dizide rol almaya başlayan Buse Varol, aynı dizide çalışan rol arkadaşı Alişan ile Mayıs 2018’de hayatını birleştirdi. İlk çocukları Burak’ı 2019 yılında kucağına alan Alişan ve Buse Varol çiftinin 2021 yılında Elif adını verdikleri bir kız çocukları oldu.

BUSE VAROL ÇOCUĞU VARMIDIR?

İlk çocukları Burak’ı 2019 yılında kucağına alan Alişan ve Buse Varol çiftinin 2021 yılında Elif adını verdikleri bir kız çocukları oldu.

BUSE VAROL’UN SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TAKİPÇİLERİNE NE SÖYLEDİ?

Sosyal medyada özel hayatını gizlemeyen Varol, takipçilerinden “Sürekli neden ayrılıkla ilgili haber çıkıyor acaba?” sorusu üzerine “Çünkü öyle olsun istiyorlar” diyerek yanıtlamıştı. .

Buse Varol Dizileri

Payitaht Abdülhamid – 2017
Dostlar Mahallesi – 2017
Sevda Kuşun Kanadında – 2016
Kış Güneşi – 2016
Şehrin Melekleri – 2015
Rüya
Arka Sokaklar

Buse Varol biyografisi, aslen nereli, kaç yaşında, kaç çocuğu var? Buse Varol Alişan çifti