Berk Hakman Kimdir?

Kimdir

Berk Hakman Kimdir? 14 Ağustos 1981 yılında Ankara doğmuştur. Dişçi ve müzisyen olan babası, Erkin Koray’ın Yeraltı Dörtlüsü grubu elemanlarından Ataman Hakman’dır.

Berk Hakman, 14 Ağustos 1981 yılında Ankara doğmuştur. Dişçi ve müzisyen olan babası, Erkin Koray’ın Yeraltı Dörtlüsü grubu elemanlarından Ataman Hakman’dır.

Abisi Can Hakman da sinema üzerine akademik master yapmaktadır. yedi yaşındayken taşındıkları Adapazarı’nda ikamet eden ailesinin kökleri Saraybosna’da. Berk Hakman, 11 yaşlarından beri gitar çalmaktadır. Lise yıllarında klavyeli çalgılar, trompet ve bas gitar çaldı. İlkokul, ortaokul ve Süper liseyi Adapazarı’nda bitirmiş. Berk Hakman Kimdir?

1999 yılında 18 yaşındayken yaşadıkları depremin hemen arkasında da Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne okumayaAntalya’ya gitmiş, iki sene devam etmiştir. Orada turizm okurken tiyatro kulübüne girdi. Akabinde Antalya’da Tiyatro Atölyesi’ne girdi. Ve daha sonra da gittiği İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun oldu.

2003 yılında çekilen Okul filmi ile sinema hayatına başladı. Birçok sinema ve dizi filme gördüğümüz Berk Hakman, 2012 yılında “Suskunlar” dizisinde Gurur Kutay rolünü oynadı, ardından 2013 yılında “Kaçak” dizisinde Ertan Demir karakterini oynamıştır. Berk Hakman, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 

Berk Hakman Kariyeri

Berk Hakman, beyaz perdedeki kariyerine 2003 yılında vizyona giren ‘Okul’ filmi ile adım atmıştır. Performansı beğenilen oyuncu, daha sonra birçok dizi ve sinema filmde rol almıştır. 2012 yılında ‘Suskunlar’ dizisinde canlandırdığı Gurur Kutay karakteri ile iyice ön plana çıkmıştır. Yine 2012’de, başrol oyuncusu olarak yer aldığı ‘Tepenin Ardı’ filmi, birçok uluslararası film festivallerinde, en iyi film, en iyi senaryo ve jüri özel ödülü dallarında tam 11 tane ödüle layık görülmüştür. 2013 senesinde ise, ‘Kaçak’ dizisinde hayat verdiği Ertan Demir karakteri ile çok beğenilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir