Barış Arduç Kimdir? Barış Arduç nereli? Dizileri

Barış Arduç Kimdir? 9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre ‘nin Scherzingen şehrinde doğmuştur. 8 yaşında kadar ailesi ile birlikte burada yaşayan oyuncu 1995 yılında aile ile birlikte Türkiye ‘ye kesin dönüş yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Barış Arduç Kimdir? Barış Arduç nereli? Dizileri

Barış Arduç Kimdir? 9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre ‘nin Scherzingen şehrinde doğmuştur. 8 yaşında kadar ailesi ile birlikte burada yaşayan oyuncu 1995 yılında aile ile birlikte Türkiye ‘ye kesin dönüş yaptı.

Barış Arduç ‘un babası Ordu Fatsa ‘lı, annesi ise Artvinlidir. 3 erkek kardeşten ortanca çocuk olan başarılı oyuncu Gölcük ‘te eğitim hayatını sürdürürken 1999 yılında yaşanan Gölcük depremi sonrasında ailesiyle birlikte Bolu ‘ya yerleşti.

Barış Arduç Üniversite eğitimi

İlk yıl kazandığı Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisini adapte olamadığı için bıraktı. Çok iyi bir yüzücü olan oyuncu 8 sene boyunca Şile ‘de cankurtaran olarak çalıştı.

Barış Arduç Kimdir?

Emektar tiyatro oyuncu Ayla Algan ile tanışması sonucunda hayatı değişen Barış Arduç, bu yıllarda oyunculuk eğitimi almaya başladı. Ardından Sadri Alışık Tiyatrosunda eğitimlere katılan ünlü isim profesyonel oyuncu olarak 2011 yılında televizyon dünyasına adım attı. Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili, Pis Yedili gibi dizilerde yardımcı oyuncu olarak görev aldıktan sonra Benim İçin Üzülme dizisi ile adını duyurdu. Arduç ‘un, 17 – 18 yaşlarında spor tutkusu olan ve Trabzonspor ‘da futbol oynamak isteyen bir genci canlandırdığı rolü o kadar çok sevildi ki karakter dizide öldüğünde Trabzonspor tribünlerinde 10 metre pankart açıldı.

Barış Arduç Liseden mezun olduktan sonra

Kayseri Erciyes Üniversitesi spor Akademisini kazandı fakat ilk yılında okula adapte olamayınca İstanbul’a geri döndü. Aktif olarak yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol gibi spor dallarıyla uğraşmasının yanı sıra Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ‘na bağlı olarak Şile ‘de 8 yıl cankurtaranlık yaptı. Daha sonra tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışıp Ekol Drama ‘da oyunculuk eğitimi aldı. Ardından Sadri Alışık Tiyatrosu’nda teatral eğitimine katıldı ve profesyonel oyunculuğa adım attı.

Barış Arduç Kimdir

--------------------------------------

Elçin Sangu ile yakaladığı uyum

2015 yapımı Racon Ailem İçin dizisi ile ilk başrol deneyimini yaşayan oyuncu dizinin reytingleri sonucu yayından kaldırılması ile ekranlara veda etti. Fakat bu ayrılık kısa sürdü ve 2015 yılı haziran ayında yayın hayatına başlayan Kiralık Aşk dizisi ile adeta fenomen haline geldi. Özellikle rol arkadaşı Elçin Sangu ile yakaladığı uyum herkes tarafından çok beğenildi. Oyuncu rol aldığı bu diziler dışında iki farklı filmde de yer almıştır. Bunlar 2014 yapımı Sadece Ben ve Deliha isimli filmlerdir.

Elçin Sangu Kimdir

20 Mayıs 2016 Cuma günü Kansersiz Yaşam Derneği ‘nin İstanbul’da düzenlediği ve Şişli Etfal Hastanesi Çocuk Onkoloji servisi “Yeniden Yapılandırma” projesiyle ilgili detayların anlatıldığı basın toplantısında, Arduç’un derneğin “İyi Niyet Elçisi” olduğu açıklandı.

İyi Niyet Elçisi

Bu kapsamda 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü İstanbul Four Seasons Otel’de sanat, iş ve cemiyet dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı özel bir balo düzenlendi. Gecenin açılış konuşmasını derneğin “İyi Niyet Elçisi” olan Arduç yaptı. Gecede toplanan yüklü miktarda bağış Şişli Etfal Hastanesi çocuk onkoloji servisinin yeniden yapılandırılması projesine aktarıldı.

Barış Arduç Sinema Filmleri

2014 -Sadece Sen- Emin -Hakan Yonat
-Deliha -Cemil -Hakan Algül
2017 -Mutluluk Zamanı –

Barış Arduç Televizyon Dizileri

2011 -Küçük Hanımefendi Cenk Özer Kızıltan
Dinle Sevgili -Hakan Irmak Çığ, Fulya Yavuzoğlu, Mehtap Köroğlu
Pis Yedili -Sinan Süleyman Seçik 1. sezon 5. bölüm (Yardımcı oyuncu)
2012 -Benim İçin Üzülme -Ahmet Avcıoğlu
2013-2014- Bugünün Saraylısı- Selim Bayraktar -Kudret Sabancı -Yardımcı oyuncu
2014 -Dada Dandinista Kendisi Konuk
2015 -Racon: Ailem İçin -Tekin Atan Mehmet Ada Öztekin Başrol oyuncusu
2015 -Burada Laf Çok –Kendisi -Konuk
2015-2017 -Kiralık Aşk –
2019 -Kuzgun -Kuzgun Cebeci Bahadır İnce, Ali Bilgin -Başrol oyuncusu
2020 -Çukur- Arık Böke Erdenet – Yardımcı oyuncu
2021- Alparslan: Büyük Selçuklu- Başrol oyuncusu

Barış Arduç Biyografisi, Barış Arduç nereli? Barış Arduç hangi dizilerde oynadı? Barış Arduç kaç yaşında?

YORUM YAP