Arzu Yanardağ Kimdir?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Arzu Yanardağ Kimdir?

Arzu Yanardağ, 31 Ağustos 1977 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi hemşire Nejla Yanardağ, babası ise tiyatro oyuncusu Ferruh Yanardağ’dı. İlk öğretimini Bakırköy İlkokulu’nda tamamlayan genç oyuncu,1993 yılında, Bakırköy Anadolu Kız Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Arzu Yanardağ Kimdir

Arzu Yanardağ Kimdir?

Küçük yaşlardan itibaren T.V.’de yayınlanan filmleri severek izleyen ve de oyuncu olmayı kafasını takmış olan Yanardağ, 1994 yılında, liseyi bitirdikten hemen sonra mankenlik ajanslarında çalışmaya başladı. Bir yıl sonra ise, Türkiye’nin sayılı modellik ajanslarından Başak Görsoy Mankenlik ve Fotomodellik Ajansına geçti.

Ajans çalışmalarına devam ederken, 1997 yılında, Kanal D’de yayınlanan ve yönetmenliğini Kaya Ererez’in üstlendiği Unutabilsem adlı dizide başrol oyuncusu olarak televizyon kariyerine başladı. Bu dönemde tanıştığı Mustafa Altıoklar ile uzun bir ilişki yaşayan Yanardağ, Altıoklar’ın yönettiği Asansör adlı filmin başrolünde oynayarak sinemaya da adımını attı.

2000 yılında, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dersleri almaya başlayan Arzu Yanardağ, Hayat Bağları adlı TV. dizisi ve Kızgın Damdaki Kediadlı tiyatro oyunlarında rol alarak aldığı dersleri değerlendirdi. 2003 yılında, Çeşme Antik Tiyatro’da sergilenen ve de büyük ilgi çeken Vajina Monologları adlı tiyatro oyununda rol aldı. Muhafazakar kesimden büyük tepki gören oyun, tiyatro seyirci ve eleştirmenlerince büyük beğeni topladı.

--------------------------------------

2006 yılında, reklamcı Ali Sertel ile evlendi. Evlendiğinde 4.5 aylık hamile olan Yanardağ kızına Alara Maya adını verdi. Kızının doğumundan 3 sonra boşanma kararı aldı. “Bana değil dergilerdeki Arzu Yanardağ’a aşık olmuş” dediği eşinden anlaşmalı olarak ayrıldı. 2007 yılında, rol aldığı sinema filmi olan Umut Adası’nda rol alan Yanardağ, bir yıl sonra, 2008 yılının Temmuz ayında sevgilisi Serhat Türkan ile evlendi ve Türkan soyadını da alarak Arzu Yanardağ Türkan olarak anılmaya başlandı. Ancak 2010 yılında boşanma davası açıp 18 Mart 2011 tarihinde eşinden boşandı.

Kızı Alara Maya’nın hayatına anlam kattığını her zaman dile getiren tecrübeli oyuncu, Bu Sen Değilsin adlı tiyatro oyununda rol aldı ve de yönetmen koltuğuna oturmak için eğitimine devam etti.

2006 yılında “Dün Gece Bir Rüya Gördüm” adlı sinema filminde Emre Kınay,Pelin Batu ve Fikret Hakan’la birlikte başrolde oynadı. 2015 yılında “Olur İnşallah” adlı sinema filminde Çetin Altay, Müfit Kayacan ve Mesut Yar ile başrolde oynadı.

Filmleri ve Dizileri :

2020 – Türkan Hanım’ın Konağı
2019 – Yaralı Kuşlar
2017 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
2015 – Olur İnşallah (Sinema Filmi)
2015 – Küçük Gelin 3. Sezon (Bahar) (TV Dizisi)
2014 – Uykusuz Rüya (Sinema Filmi), Gölgedekiler (Banu) (TV Dizisi), Delisin! Delisin! (Aslı) (Sinema Filmi),  Galip Derviş 3. Sezon (TV Dizisi)
2013 – Koğuş Akademisi (Kamuran) (Sinema Filmi), Aşk Ağlatır (Sinema Filmi)
2011 – Komik Bir Aşk Hikayesi (Leyla) (Sinema Filmi), Kolpaçino: Bomba (Sale) (Sinema Filmi), Aklın Başına Gelsin (Şermin) (TV Dizisi)
2010 – Kalp Ağrısı (Ece) (TV Dizisi)

YORUM YAP